Akių priežiūra

Svarbu reguliariai lankytis pas akių priežiūros specialistą, kad pasirūpintumėte savo akių ir bendra sveikata.

80%

Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad net 80% regėjimo sutrikimų galima išvengti arba išgydyti.

2050

Pasaulyje bus daugiau nei 600 milijonų regėjimo praradimo atvejų. (duomenys iš VLEG/GBD 2020)

22%

Pagal Royal College of Ophthalmologists tyrimą, net 22% žmonių visame pasaulyje patiria miopijos simptomus.

>48

Akių gydytojai gydo daugiau nei 48 akių ligų.

Akys pasako apie sveikatą žymiai daugiau nei tik tai, ar regėjimas geras ar ne. Reguliarus lankymasis pas akių priežiūros specialistą padės palaikyti gerą regėjimą, išvengti akių ligų ir net nustatyti kitas sveikatos problemas. Atminkite, kad kai kurie sutrikimai gali likti ilgai nepastebėti. Jei skundžiatės neaiškiu / laikinai susilpnėjusiu matymu, galvos skausmu akių perštėjimu ir pan., apsilankykite pas akių priežiūros specialistą. Praleistas akių regėjimo patikrinimas – tai praleista galimybė nustatyti galimas sveikatos problemas, tokias kaip diabetas ar aukštas kraujospūdis ar didelis cholesterolio kiekis kraujyje, kurių ankstyvieji požymiai dažnai pastebimi akyse. Nuolatinė akių patikra gali užkirsti kelią šioms problemoms, kol jos dar nepadarė nepataisomos žalos akims ir sveikatai.

Kaip dažnai rekomenduoja tikrintis regėjimą?

Akių priežiūros specialistai rekomenduoja tikrintis regėjimą bent kartą į metus. Tą reikėtų daryti ir tiems, kuriems regėjimo korekcija nereikalinga. Tačiau jei jaučiate, kad Jūsų regėjimas pakito ar ėmė varginti tam tikri simptomai (ašarojimas, sausėjimas ir pan.), nedelskite ir užsiregistruokite akių patikrai.

Gydomieji kabinetai

„Optikos pasaulio” salonuose Jūsų laukia ne tik kvalifikuoti akių priežiūros specialistai, bet ir nauja bei moderni oftalmologinė įranga. Dėl gydomųjų kabinetų darbo laiko skambinti tel. 8 666 00636
Laukiame Jūsų skambučių darbo dienomis 8:00-17:00 val.

AKIŲ LIGOS

Informacija ir patarimai apie akių ligas

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar didelė akių infekcijos rizika, jei nešioju kontaktinius lęšius?

Tik jei netinkamai prižiūrite savo kontaktinius lęšius. Todėl prieš įsidėdami kontaktinį lęšį į akį turite įsitikinti, kad jis visiškai sterilus. Bakterijoms gyventi reikia trijų dalykų: maisto, vandens ir šilumos, visus juos suteikia jūsų akis, jei bakterijos yra jūsų kontaktiniame lęšyje! Minkšti lęšiai yra pilni vandens, todėl šie organizmai gali išgyventi juose ir kontaktinių lęšių laikymo dėkle. Jei tinkamai naudojate kontaktinių lęšių tirpalus ir laikotės kontaktinių lęšių gydytojo patarimų, infekcijos rizika yra labai maža. Kontaktinių lęšių higienos svarbos neįmanoma pakankamai pabrėžti.

Turiu astigmatizmą – ar vis dar galiu nešioti kontaktinius lęšius?

Astigmatizmas atsiranda, kai akis netolygiai fokusuoja šviesą. Jau kelerius metus galima įsigyti astigmatizmui skirtų kontaktinių lęšių. Daugumą astigmatizmo tipų galima koreguoti kontaktiniais lęšiais. Kontaktinių lęšių optikas kruopščiai išmatuos tikslią jūsų akies paviršiaus formą ir jūsų receptą ir nuspręs, kokio tipo kontaktiniai lęšiai jums labiausiai tinka. Dažnai dėl šių tikslių išmatavimų reikia užsakyti konkretų lęšį, kad galėtumėte jį išbandyti, nes juos sunkiau tiksliai pritaikyti prie akies.

Kas yra akių migrena?

Akių migrena (dar vadinama tinklainės migrena) – tai laikinas regėjimo sutrikimas, laikinas regėjimo iškraipymas arba regėjimo praradimas viena akimi, kartais lydimas galvos skausmo.

Kaip atsikratyti akių migrenos?

Akių migrenos simptomai paprastai praeina savaime, todėl daugumai žmonių gydymo nereikia. Geriausia leisti akims pailsėti, kol simptomai išnyks ir regėjimas taps normalus. Jei vis dar nerimaujate, susisiekite su mumis arba apsilankykite pas akių ligų specialistą ar bendrosios praktikos gydytoją.

Kokie yra akių migrenos simptomai?

Laikinas regėjimo praradimas viena akimi (paprastai kaskart ta pačia akimi), neryškus regėjimas – arba neryškus matymas viena akimi, šviesos blyksniai, blyksintys raštai ar aklos dėmės regėjimo lauke, galvos skausmas prieš regėjimo praradimą, jo metu ar po jo, periferinio regėjimo praradimas.