KAS TAI YRA AKIŲ ALERGIJA?

Akių alergija, dar vadinama „alerginiu konjuktyvitu“, yra imuninės sistemos somatinių sutrikimų pasekmė.

Tai reakcija į namų / lauko alergenus (tokius kaip žiedadulkės, pelėsiai, namų dulkių erkutės ar gyvūnų pleiskanos), kurie patekę į akis ir sukelia junginės audinio, esančio akies voko viduje ir dalinai dengiančio akies obuolį, uždegimą. Junginė taip pat padeda išlaikyti Jūsų akių drėgmę. Alergijos tampa vis didėjančia pasauline problema, dėl:

  • Atmosferos taršos: tabako, ozono išeikvojimo ir NO2.
  • Vietinės taršos.
  • Didėjančio naminių gyvūnų skaičiaus.
  • Daugiau auginamų naminių augalų.

AKIŲ ALERGIJOS NĖRA UŽKREČIAMOS

Kitos medžiagos, vadinamos dirgikliais (tokios kaip purvas ar dūmai, chloras ir kiti) ir net virusai bei bakterijos, veikdami kartu gali sustiprinti akių alergiją ar tapti priežastimi sudirginimo simptomų, panašių į akių alergiją net tiems žmonėms, kurie nėra alergiški apskritai. Akys yra lengviausiai pažeidžiamos alergenų ir sukėlėjų, nes, kaip ir oda, yra atviros ir jautrios. Tam tikri vaistai ir kosmetika taip pat gali sukelti akių alergiją. Atsakydamas į alergenusir sukėlėjus, organizmas išskiria cheminius darinius, vadinamus histaminais, kurie ir sukelia uždegimą.

AKIŲ ALERGIJOS POŽYMIAI

Pagrindiniai akių alergijos simptomai yra uždegimo pasekmė: paraudimas, niežėjimas, deginimas, ašarojimas, akių patinimas, smėlio pojūtis akyse. Šie simptomai gali būti lydimi slogos ar nosies perštėjimo, čiaudulio ar kosulio, galvos skausmo. Daugeliui laikinai pablogėja matymas. Alergiški žmonės jaučiasi sutrikę, neproduktyvūs ar pavargę.

KAIP GYDOMOS AKIŲ ALERGIJOS?

Geriausia apsauga nuo alerginio konjuktyvito – pirmiausia vengti kontakto su alergijos sukėlėjais. Norint apsisaugoti nuo potencialių alergenų, kruopščiai plaukite savo akis bei naudokite dirbtines ašaras. Kai vien prevencijos neužtenka, verta apsvarstyti nereceptinių preparatų naudojimą arba praeiti paskirtą gydymą. Pašalinus alergeno poveikį arba po alergijos gydymo, akių alergijos simptomai gali visiškai išnykti. Pasitarkite su savo farmacininku ar gydytoju, kas jums labiausiai tinka.

Patarimai kaip išvengti akių alergijos:

  • Nelieskite ir netrinkite savo akių.
  • Dažnai plaukite savo rankas su vandeniu ir muilu.
  • Plaukite patalynę karštame vandenyje su dezinfekuojančiomis priemonėmis, kad sumažintumėte alergenų kiekį.
  • Venkite naudoti kosmetiką.
  • Neskolinkite kosmetikos priemonių.
  • Niekada nenaudokite kito asmens kontaktinių lęšių.
  • Būdami lauke nešiokite saulės akinius.

ALERGIJOS SEZONAS

Akių alergijos pasitaiko ne tik pavasario ir vasaros metu, nes alergijos sezonas trunka 8-10 mėnesių per metus. Daugelį pacientų alerginio konjuktyvito simptomai gali varginti ištisus metus.

AKIŲ ALERGIJA IR KONTAKTINIAI LĘŠIAI

Kontaktinių lęšių nešiotojams akių alergijos gali sukelti specifinių problemų. Piko metu, kuris prasideda pavasarį, žmonės nori nešioti kontaktinius lęšius, praleisdami laisvalaikį lauke, sportuodami, bendraudami. Alerginio sezono metu, daugelis nuolatinių kontaktinių lęšių nešiotojų, dėl keliamo diskomforto, vėl pradeda nešioti akinius. Bet daugelis kitų, naudojasi strategija,nešioti vienadienius kontaktinius lęšius komfortiškai ir lengvai. Alergiškiems žmonėms, galvojantiems, kad jie negali nešioti kontaktinių lęšių, įdomus faktas, kad daugelis iš jų iš tiesų gali.

SUMANIOS STRATEGIJOS KONTAKTINIŲ LĘŠIŲ NEŠIOTOJAMS

Yra keletas patarimų, kuriuos rekomenduoja akių priežiūros specialistai bei patyrę kontaktinių lęšių nešiotojai:

  • Naudokite vienadienius kontaktinius lęšius.
  • Ribokite nešiojimo laiką.
  • Susidarykite asmeninį „nešiojimo grafiką alergijos sezono metu, pagal kurį kontaktinius lęšius nešiotumėte tik tam tikru metu, pavyzdžiui, tik sportuodami ar susitikdami su draugais ar šeimos nariais.
  • Jei naudojate dieninio nešiojimo lęšius, keičiamus kas dvi ar keturias savaites, pasikonsultuokite su akių priežiūros specialistu, kuris kontaktinių lęšių tirpalas Jums labiausiai tinkamas.
  • Naudokitės akių lašais, kuriuos paskyrė akių priežiūros specialistas.

Stropiai prižiūrėdami kontaktinius lęšius, nešiotojai gali tęsti jų nešiojimą

VIENKARTINIAI LĘŠIAI: SVEIKIAUSIAS PASIRINKIMAS DAUGELIUI ŽMONIŲ, KENČIANČIŲ NUO AKIŲ ALERGIJOS

Buvo įrodyta, kad vienadieniai lęšiai gali būti sveikiausias pasirinkimas visiems kontaktinių lęšių nešiotojams ir tai puikus būdas kovojant su alergijos simptomais nuo jos kenčiantiems.

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai (naudojami tik vieną dieną ir išmetami dienos pabaigoje) ne tik sumažina dirginimą sukeliančių alergenų kiekį ant lęšių paviršiaus, bet ir eliminuoja kontaktinių lęšių priežiūros tirpaluose esančių dezinfekuojančių ir konservuojančių medžiagų poveikį, kuris gali sukelti alergines reakcijas kai kuriems nešiotojams. Taipogi, nešiodami vienadienius kontaktinius lęšius, užtrunkate mažiau laiko ir jie yra patogesni, nei pakartotinio nešiojimo lęšiai, nes Jums nereikia kasdien jų valyti. Vakare jūs juos tiesiog išmetate, ir kiekvieną dieną dedatės naują gaivią porą.

Trijų metų klinikiniai tyrimai parodė, kad lyginant vienadienius kontaktinius lęšius su įprastais dieninio nešiojimo lęšiais, vienadienių lęšių nešiotojai mažiau kenčia nuo paraudimo simptomų, pablogėjusio matymo ar smėlio pojūčio akyje. Tuo pačiu jie nurodė, kad apskritai jaučiasi ir mato geriau, nes vienadienių lęšių nešiojimas lemia mažesnį apnašų kiekį ant kontaktinių lęšių paviršiaus, mažesnį komplikacijų ir neplaninių vizitų pas specialistą skaičių.

Išbandykite skirtingus ACUVUE vardo vienadienius kontaktinius lęšius. Pasitarkite su savo akių priežiūros specialistu, kurie kontaktiniai lęšiai labiausiai atitinka Jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

Jei kenčiate nuo akių alergijos, tai dar nereiškia, kad turite iš viso atsisakyti savo kontaktinių lęšių. Kalbėdamiesi su savo akių priežiūros specialistu išsiaiškinkite, kokie lęšiai bei nešiojimo režimas Jums labiausiai tinkami, kad be kompromisų galėtumėte džiaugtis kontaktinių lęšių nešiojimu net ir alergijos sezono metu.



DAUGIAU INFORMACIJOS
Kontaktiniai lęšiai