Ar saugu nešioti kontaktinius lęšius pandemijos metu?

Nešiojate kontaktinius lęšius? Nerimaujate, kad tai nėra saugus regėjimo korekcijos būdas pandemijos metu?

Nusiraminkite, Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis nėra jokių mokslinių įrodymų, kad kontaktinių lęšių nešiojimas pandemijos metu yra nesaugus ar padidina tikimybę užsikrėsti COVID-19 nei nešiojant korekcinius akinius.

Kontaktiniai lęšiai – sveikas ir saugus pasirinkimas.

Siekiant užtikrinti maksimalią akių apsaugą ir komfortą, parengėme Jums trumpą kontaktinių lęšių priežiūros gidą. Pasitikrinkite, ar nepraleidžiate jokio punkto ir pasidalinkite žiniomis su kitais.

  • Plaukite ir dezinfekuokite rankas. Prieš įsidedant ar išsiimant kontaktinius lęšius, nepamirškite kruopščiai nusiplauti ir nusausinti rankų;
  • Venkite liesti veidą ar akių zoną – jei to išvengti nepavyksta pirmiausiai įsitikinkite, kad rankos švarios ir jas dezinfekuokite;
  • Rinkitės vienadienius kontaktinius lęšius – šie kontaktiniai lęšiai skirti vienai dienai, todėl jie nereikalauja jokios papildomos priežiūros, o dėl trumpos nešiojimo trukmės sumažėja infekcijų tikimybė.
  • Nešiojate pakartotino naudojimo kontaktinius lęšius? Pasirūpinkite tinkama kontaktinių lęšių priežiūra – kasdien juos valykite specialiu kontaktinių lęšių priežiūrai skirtu tirpalu, laikykitės gamintojo nurodytos kontaktinių lęšių nešiojimo trukmės, o maksimaliam komfortui užtikrinti naudokite drėkinamuosius akių lašus.

Dėmesio! Jeigu Jus kankina alergija arba jaučiate gripo simptomus – rinkitės tik vienadienius kontaktinius lęšius ir derinkite kontaktinių lęšių ir akinių nešiojimą.

Turite klausimų? Rašykite mums.