Akinių dėklai – išsirinkite teisingą

Ar žinojote, kad būtent tuomet, kai akinių nenešiojame, iškyla didžiausia tikimybė juos sulaužyti? Tai nutinka todėl, kad dažnai pamirštame (ypač) būdami namuose akinius laikyti jiems skirtame dėkle arba dėklas tam yra netinkamas. Rasti tinkamą akinių dėklą nėra lengva užduotis, ypač kai jų pasirinkimas toks didelis! Kad akiniai tarnautų ilgiau, o naujo dėklo paieška būtų greita ir sėkminga, rekomenduojame prieš renkantis naują akinių dėklą, atkreipti dėmesį į šiuos požymius.

Akinių dėklas, akiniai

Akinių dėklo dydis

Renkantis akinių dėklą svarbu įvertinti savo akinių dydį. Garsių prekinių ženklų akinių rėmeliai dažnai save komplekte turi ir jiems pritaikytą, tinkamo dydžio akinių dėklą. Akinių dėklas negali būti nei per didelis, nei per mažas. Kodėl? 

Jei akinių dėklas per mažas, dėl nuolatinio spaudimo akiniai ilgainiui gali deformuotis. Ar dėklas yra ne per mažas, galite lengvai patikrinti įdėję akinius į dėklo vidų. Jei akinių dėklas neužsidaro, arba užsidaro sunkiai, jis yra per mažas.

Jei akinių dėklas per mažas, dėl nuolatinio spaudimo akiniai gali ilgainiui deformuotis. Ar dėklas yra ne per mažas, galite lengvai patikrinti įdėję akinius į dėklo vidų. Jei akinių dėklas neužsidaro, arba užsidaro sunkiai, jis yra per mažas.

Akinių dėklų medžiaga

Priklausomai nuo Jūsų gyvenimo būdo, galite rasti įvairių medžiagų akinių dėklų.

Kieti akinių dėkla gali būti:

  • Metaliniai
  • Plastikiniai
  • Aliuminiai
  • Mediniai
  • Auksiniai / sidabriniai

Jei Jūs užsiimate ekstremaliu sportu ar keliaujate, Jums bus pravartus kietos medžiagos neperšlampamas, atsparus smūgiams ir dulkėms akinių dėklas, kuris neužima daug vietos lagamine.

Minkšti akinių dėklai gali būti:

  • Mikropluošto
  • Odiniai
  • Tekstiliniai

Jei dirbate biure, mažas, diskretiškas, dalykinio stiliaus akinių dėklas, telpantis švarko kišenėje Jums būtų idealiausias variantas.

Tinkamai pasirinktas, sandarus ir tvarkingas akinių dėklas ne tik apsaugos akinius nuo deformacijos, tačiau ir padės apsaugoti akinių lęšius nuo susibraižymo. Todėl svarbu prisiminti, kad akinių dėkle akinius reikia laikyti lęšiais žemyn ir juos valyti tik su specialia akinių servetėlė.  Tai ypač svarbu kalbant apie vaikiškus akinių rėmelius, todėl leiskite vaikui pačiam išsirinkti patinkantį dėklą ir tai jį paskatins tinkamai prižiūrėti akinius, kad jie tarnautų ilgiau.

Paskutinis patarimas – siekiant sukurti stilingą įvaizdį, derinkite akinių dėklą prie rėmelių spalvos, rankinės ar labiausiai nešiojamų drabužių. Smagios patinkančių akinių dėklo paieškos!

Akinių dėklai internetinėje parduotuvėje