Kokie yra dažniausi mitai, susiję su kontaktinių lęšių nešiojimu?

Kontaktiniai lęšiai iš arti

1 MITAS: kontaktiniai lęšiai yra nepatogūs.

Nuo kontaktinių lęšių išradimo praėjo daugybė metų, tačiau per pastaruosius keletą- kontaktinių lęšių technologijos buvo žymiai patobulintos. Šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai yra itin minkšti, ploni ir lankstūs, ir svarbiausia- išlaiko drėgmę geresniam komfortui.
Medžiaga ir dizainas leidžia lęšiams prisitaikyti prie akies formos. Reguliariai keičiami kontaktiniai lęšiai visada bus švarūs, nauji ir patogūs, kad jų tiesiog nejausite!

Moteris į akis dedasi kontaktinį lęšį

2 MITAS: man nepatinka net mintis kažką įsidėti į akį.

Tai normali su kontaktiniais lęšiais nesusidūrusio žmogaus reakcija. Suprantama, kad iš pradžių gali pritrūkti ryžto, tačiau šis jausmas greitai išnyksta. Kai akių priežiūros specialistas parodys, kaip tinkamai įsidėti ir išsiimti lęšius, jūs įsitikinsite, kad tai taip pat paprasta, kaip apsiauti ir nusiauti batus. Milijonai nešiotojų tai daro kiekvieną dieną, tai kodėl ir jūs to negalėtumėte – pabandykite ir įsitikinkite.

Moteris į akis dedasi kontaktinį lęšį

3 MITAS: kontaktiniai lęšiai sukelia akių infekcijas.

Patys kontaktiniai lęšiai infekcijų nesukelia. Jos atsiranda dėl mikrobų, esančių ant nešvaraus kontaktinio lęšio. Tokios problemos gali iškilti tik nesilaikant tinkamos higienos ar netinkamai nešiojant kontaktinius lęšius. Jei nuosekliai laikysitės duotų akių priežiūros specialisto nurodymų, mėgausitės kontaktinių lęšių patogumu be jokių problemų. Taip pat svarbu žinoti, kad kuo dažniau keisite kontaktinius lęšius, tuo sveikiau tai bus jūsų akims, taip sumažės apnašų, tokių kaip natūralioje ašarų plėvelėje esančių riebalų ir baltymų, kurie yra maistas mikrobams. Jei tinkamai dezinfekuosite lęšius, kruopščiai valysite ir keisite juos laikydamiesi akių priežiūros specialisto nurodymų, plausite rankas ir dėklus, mikrobai neturės galimybės išgyventi.

Moteris atlieka jogos pratimus ant akmens ir žvelgia į vandenį ir kalnus

4 MITAS: kontaktinius lęšius nešioti nesveika.

Kontaktinių lęšių medžiagos yra biosuderinamos. Panašios medžiagos dažnai naudojamos medicinos ir sveikatos priežiūros srityse. Jos aprūpina akį pakankamu deguonies kiekiu- todėl nešiojant modernius silikono-hidrogelio kontaktinius lęšius, deguonies trūkumas akiai jau praeitis. Šiuolaikinių kontaktinių lęšių dizainas leidžia jiems prisitaikyti prie akies formos, suteikiant optimalų komfortą. Tai reiškia, kad tinkamai parinkti Jūsų akių priežiūros specialisto, ir tinkamai prižiūrimi kontaktiniai lęšiai yra sveikas regėjimo korekcijos būdas. Kadangi kontaktiniai lęšiai yra medicininė priemonė, svarbu laikytis akių priežiūros specialisto nurodymų.

Moteris mėlynomis akimis žvelgia per lapus

5 MITAS: kontaktiniai lęšiai neleidžia akims kvėpuoti.

Kad akys būtų sveikos, tam tikras deguonies kiekis turi pasiekti akies rageną, prasiskverbdamas pro kontaktinius lęšius. Šis kiekis skiriasi priklausomai nuo to, ar kontaktinius lęšius nešiojate tik dienos metu, ar norite miegoti jų neišsiėmę. Jūsų akių priežiūros specialistas rekomenduos tinkamiausius lęšius, kurie atitiks jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.
Jei laikysitės akių priežiūros specialisto rekomendacijų, galite būti tikri, kad Jūsų akims nepristigs deguonies. Vis dėlto, pati kontaktinių lęšių medžiaga nėra esminė priežastis, aprūpinant akies rageną pakankamu deguonies kiekiu, tai priklauso ir nuo kitų faktorių. Pavyzdžiui, kontaktinių lęšių valymas ir dezinfekavimas labai svarbus kriterijus Jūsų akių sveikatai. Dažnai keisdami ir tinkamai prižiūrėdami kontaktinius lęšius, galėsite visapusiškai mėgautis jų teikiamu komfortu.

Moters akis su kontaktiniais lęšiais iš arti

6 MITAS: kontaktiniai lęšiai gali užstrigti akyje.

Ne, neįmanoma, kad kontaktinis lęšis pasimestų ar užstrigtų už akies. Kontaktinis lęšis gali likti tik akies priekyje arba po voku, jei buvo netinkamai įdėtas. Akyje yra apsauginis barjeras, kuris apgaubia akies baltymą ir skliautus po viršutiniu ir apatiniu vokais, todėl kontaktinis lęšis niekaip nepasislinks už jų.

Jauna moteris lauke su išmaniuoju laikrodžiu ant rankos

7 MITAS: greitai judant lęšiai gali iškristi iš akių.

Dėka modernaus lęšių dizaino, faktiškai neįmanoma, kad minkšti kontaktiniai lęšiai iškristų, jeigu jie buvo tinkamai įdėti. Nešiodami kontaktinius lęšius, galite užsiimti įvairiomis sporto šakomis. Jėga, kuri laiko kontaktinį lęšį ant akies, priklauso nuo lęšio diametro. Kieti lęšiai, kurie paprastai yra mažesnio diametro, taip gerai neprilimpa prie akies. Minkšti kontaktiniai lęšiai spontaniškai niekada neiškris. Taip gali atsitikti tik trinant plačiai atmerktas akis.

Kontaktinių lęšių dėklas 14. Moteris žiūrinti į prieš akis esantį pirštą

8 MITAS: kontaktinių lęšių valymas trunka amžinybę.

Kontaktinių lęšių valymas labai svarbus Jūsų akių sveikatai ir dabar tai padaryti taip lengva!

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai yra patogiausias kontaktinių lęšių nešiojimo būdas. Kadangi lęšius išmetate kas vakarą, kiekvieną dieną džiaugsitės nauja kontaktinių lęšių pora. Taigi, Jums niekada nereikės nerimauti dėl lęšių valymo.

Šiuolaikiniai daugiafunkciniai tirpalai žymiai palengvina kontaktinių lęšių priežiūrą ir naudojimą. Geriausias būdas dezinfekuoti ir valyti lęšius – palikti juos priežiūros tirpale per naktį, kol miegate. Visada laikykitės kontaktinių lęšių priežiūros tirpalo instrukcijoje pateiktų nurodymų.

Moteris žiūrinti į prieš akis esantį pirštą

9 MITAS: nešiodama lęšius negaliu naudoti kosmetikos.

Galite! Tik reikia atminti, kad makiažas daromas po to, kai įsidedate lęšius, o lęšiai išimami prieš nuvalant makiažą. Naudojant plaukų laką- užsimerkite, kad lako dalelės nepatektų ant lęšio. Jei turite problemų- konsultuokitės su savo akių priežiūros specialistu.

Moters akis iš arti

10 MITAS: spalvotiems kontaktiniams lęšiams nereikalinga akių priežiūros specialisto patikra.

Spalvoti kontaktiniai lęšiai gaminami su dioptrijomis ir be jų. Tai reiškia, kad galite nešioti spalvotus lęšius, jei Jums nereikalinga regos korekcija. Visgi spalvoti kontaktiniai lęšiai yra medicininė priemonė ir juos turi parinkti akių priežiūros specialistas, nes šiems lęšiams reikalinga tokia pati priežiūra, kaip ir kitiems lęšiams. Svarbu žinoti, kad kontaktinių lęšių NIEKADA negalima dalintis su kitais, siekiant išsaugoti sveikas akis.

Kontaktiniai lęšiai ant šlapio stiklo

11 MITAS: visi kontaktiniai lęšiai yra beveik vienodi.

Tai netiesa. Iš tikrųjų kontaktiniai lęšiai turi daug skirtumų – jie skiriasi savo dizainu ir medžiaga, iš kurios yra pagaminti. Taip pat yra skirtumų, susijusių su regėjimo korekcija – pavyzdžiui, kontaktiniai lęšiai skirti atsigmatizmo korekcijai. Skirtingi yra ir kontaktinių lęšių nešiojimo terminai: lęšiai būna dieninio ir prailginto nešiojimo, bei keičiami kiekvieną dieną. Todėl prieš pradėdami nešioti kontaktinius lęšius ar keisdami jų rūšį, būtinai pasikonsultuokite su savo akių priežiūros specialistu. Tai svarbu regėjimo kokybei, akių sveikatai ir komfortui!

du drėgni kontaktiniai lęšiai

12 MITAS: kuo didesnis vandens kiekis lęšyje, tuo aukštesnis deguonies laidumas.

Tai labai dažnas nesusipratimas. Naujos kartos silikono-hidrogelio lęšiuose, vandens koncentracija dažnai yra daug mažesnė, nei minkštų hidrogelinių lęšių, tačiau deguonies laidumas yra aukštesnis.

Optometrininkas vienoje rankoje laikantis akinius, kitoje - kontaktinius lęšius ir kontaktinių lęšių dėkliuką

13 MITAS: kontaktiniai lęšiai negali suteikti tokio aiškaus matymo kaip akiniai.

Iš tikrųjų, dažnai būna priešingai. Kontaktiniai lęšiai dedami tiesiai ant ragenos, todėl koreguoja Jūsų regėjimą tiesiogiai, o ne 1-2 cm atstumu, kaip akiniai.
Lęšiai nespaudžia nosies, o stabiliai laikosi ant ragenos. Štai kodėl daugelyje situacijų, kontaktiniai lęšiai suteikia geresnį matymą. Kitaip nei akiniai, jie užtikrina platesnį regėjimo lauką ir periferinį matymą. Be to, kontaktiniai lęšiai nerasoja, nenukrenta ir nesudūžta aktyviai judant, su jais net lietus neturi įtakos matymui. Sportuojant kontaktiniai lęšiai suteikia žymiai geresnį regėjimą nei akiniai.

Kontaktinis lęšis ant piršto

14 MITAS: kontaktiniai lęšiai yra brangūs.

Tikroji kontaktinių lęšių kaina yra mažesnė, nei žmonės mano. Iš tikrųjų, kontaktiniai lęšiai dienai gali kainuoti mažiau nei Jūs kasdien išleidžiate laikraščiui ar kavos puodeliui. Priklausomai nuo kontaktinių lęšių tipo ir kaip dažnai juos keičiate, akių priežiūros specialistas padės Jums surasti kontaktinius lęšius, kurie geriausiai atitiks Jūsų regos korekcijos, gyvenimo būdo poreikius ir finansines galimybes.

Kad ir kokie būtų Jūsų poreikiai, „Optikos pasaulis” gali pasiūlyti Jums tinkamus kontaktinius lęšius.