Optikos pasaulis / Klausos aparatai

Nemokamas klausos testas

Pasitikrinkite ar Jūsų klausa nėra sutrikusi artimiausiame „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centre.

Klausos aparatai

Klausos aparatai tai prietaisai skirti padėti žmogui, turinčiam klausos problemų. Klausos aparatas pagarsina aplinkoje esančius garsus bei padaro juos aiškesnius, todėl žmonės, turintys klausos sutrikimų, gali lengviau įsitraukti į pokalbius ir atlikti kasdienius darbus be jokių sunkumų.

Remiantis Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) duomenimis, iki 2050 metų daugiau kaip 900 milijonų žmonių turės klausos sutrikimų. Klausos praradimas gali atsirasti dėl genetinių priežasčių, komplikacijų gimimo metu, infekcinių ligų, lėtinių ausų infekcijų, tam tikrų vaistų vartojimo, per didelio triukšmo poveikio ir senėjimo. Manoma, kad 1,1 milijardui jaunų žmonių (12–35 metų) gresia klausos praradimas dėl triukšmo.

feat_icon
Atsiskaitykite sveikatos

draudimu

Sužinoti daugiau
feat_icon
Gaukite kompensaciją iš

ligonių kasų

Sužinoti daugiau
feat_icon
Pirkite

išsimokėtinai

Sužinoti daugiau

Klausa gali sutrikti dėl daugybės priežasčių, pvz.: dėl vaikystėje persirgtų ligų, ilgalaikio buvimo triukšmingoje aplinkoje, nuolatinio streso ir pan. Net 80% atvejų profesionalus klausos tyrimas ir teisingas įrangos parinkimas išsprendžia šias problemas. Todėl labai svarbu stebėti savo ar savo artimųjų klausos pokyčius ir bent kartą per metus atlikti klausos testą.

Kas sudaro standartinį klausos rinkinį?

 • Klausos testas
 • Klausos specialisto konsultacija
 • Klausos aparato bandymo galimybė
 • Nemokamos konsultacijos ir priežiūra visą klausos aparatų naudojimo laikotarpį*
 • Skaitmeninis klausos aparatas**
 • 5 metų garantija***

* Klausos aparato valymas; klausos aparato derinimas. Galioja tik su Lojalumo kortele. Be Lojalumo kortelės taikomos 2 nemokamos konsultacijos ir priežiūra 6 mėnesių laikotarpiu.
** Vienam klausos aparatui pridedama 18 vnt. baterijų. Negalioja 100 proc. kompensuojamiems klausos aparatams.
*** Klausos aparatui suteikiama ribota gamintojo garantija, kuri netaikoma baterijoms, išoriniams garsiakalbiams, vamzdeliams, ausų antgaliukams bei kitiems priedams.

Klausos aparatai – maži, bet galingi

feat_icon
Kaip išsirinkti klausos aparatą?
Sužinoti daugiau
feat_icon
Klausos aparatų tipai:
kurį rinktis?
Sužinoti daugiau
feat_icon
Binaurinė klausa – kodėl 2 klausos aparatai geriau nei vienas?
Sužinoti daugiau
feat_icon
Kodėl reikia klausos aparato?
Sužinoti daugiau
feat_icon
Kompensuojami klausos aparatai. Kaip gauti nemokamai?
Sužinoti daugiau
feat_icon
Kaip prižiūrėti klausos aparatą?
Sužinoti daugiau

Nemokama klausos aparatų bandymo programa

Atlikite nemokamą klausos testą artimiausiame „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centre.

 • slide_item
 • slide_item
 • slide_item
 • slide_item

Klientų atsiliepimai

 • Vis nesiryždavau įsigyti klausos aparato, nors daktaras apie juos užsiminė dar 2012 metais. Galiausiai sūnus mane įtikino apsilankyti „Optikos pasaulio“ klausos centre. Miela ir maloni klausos specialistė labai greitai parinko klausos aparatus ir išsamiai išaiškino, kaip jais naudotis ir kaip prižiūrėt. Labai dėkoju už atliktą darbą.

  lenses-slide Aleksandras Šerstinskij

 • Nuo 2019 metų nešioju vieną aparatą, tačiau po 3 metų nusprendžiau, kad reikia naujo. Atvykus į „Optikos pasaulį“ ir pasikonsultavus su specialiste nusprendžiau, kad įsigysiu 2 aparatus. Galiu palyginti, kad su dviem aparatais girdžiu kur kas geriau. Esu labai patenkinta aparatų kokybe ir garsų ryškumu.

  lenses-slide Aldona Mažuikienė

 • Be klausos aparato buvo sunku bendrauti su žmonėmis, o televizorių vis norėdavosi pasigarsinti. Įsigijusi du klausos aparatus „Optikos pasaulyje“ jaučiuosi labai gerai. Bendravimas su žmonėmis ir visas gyvenimas pasidarė kur kas geresnis. Esu labai patenkinta klausos specialisto suteikta pagalba.

  lenses-slide Valentina Valuckienė

Verta žinoti

feat_icon
Ausų ligos
Sužinoti daugiau
feat_icon
Klausos aparatai
Sužinoti daugiau
feat_icon
Kaip mes girdime?
Sužinoti daugiau

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip sužinoti, ar aš turiu klausos sutrikimą?

Klausos sutrikimai vystosi palengva ir išryškėja per ilgą laikotarpį. Norint sužinoti ar Jūsų klausa nėra sutrikusi, rekomenduojame kreiptis į klausos priežiūros specialistą ir atlikti klausos testą. Verta susirūpinti, jeigu Jums:
• Norisi pasigarsinti televizorių, radijo imtuvą ar telefoną.
• Atrodo, kad aplinkiniai žmonės murma.
• Prašote žmonių pakartoti ką jie pasakė.
• Sunku sekti pokalbį triukšmingoje aplinkoje, pvz., restorane.

Kur galima pasitikrinti klausą?

Klausą galima pasitikrinti „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centruose. Registruotis vizitui – spauskite čia.

Ar spengimo pojūtis (tinitas) ausyse kenkia klausai?

Dažniausiai spengimas (tinitas) yra trumpalaikis ir praeina savaime. Tačiau jei spengimas dažnai kartojasi, rekomenduojame apsilankyti pas klausos priežiūros specialistą, nes tinitas gali sukelti klausos pablogėjimą.

Kuris klausos aparato tipas geresnis: užausinis ar įausinis?

Tiek užausiniai tiek įausiniai klausos aparatų tipai turi savo pliusų, o kurį aparatą geriau pasirinkti priklauso nuo Jūsų norų, poreikių ir, žinoma, klausos sutrikimo laipsnio. Pavyzdžiui, užausiniai klausos puikiai tiks jei turite lengvą, vidutinį ar sunkų klausos sutrikimą, o įausiniai, jei turite nežymų ar vidutinį klausos sutrikimą.

Kas geriau – vienas ar du klausos aparatai?

Jeigu Jūsų abiejų ausų klausa nusilpusi, rekomenduojame nešioti du klausos aparatus. Jeigu negirdite viena ausimi, galima nešioti vieną klausos aparatą. Du klausos aparatai suteikia daugiau privalumų: pagerėja garso lokalizacija, pusiausvyros funkcija, gerėja kalbos suvokimas, intensyviau ir aiškiau suprantamas garsas, lengvesnė adaptacija.

Kaip prižiūrėti klausos aparatą?

Dažniau valydami klausos aparatus padėsite juos išlaikyti geriausios įmanomos būklės. Paprastai rekomenduojama juos valyti vieną kartą kiekvieną rytą prieš užsidedant. Klausos aparatams nušluostyti galima naudoti servetėlę. Jei reikia, šepetėliu galima pašalinti gilesnius nešvarumus. Daugiau informacijos rasite su klausos aparatu pateiktame vartotojo vadove.

Ar visi matys, kad aš nešioju klausos aparatą?

Suprantame, kad jaudinatės dėl savo išvaizdos, bet ar nemanote, kad klausos sutrikimas pastebimas labiau, nei klausos aparatas? Šiuolaikinės technologijos pažengė, taip toli, kad dabar galite rinktis iš gausybės patogių beveik nepastebimų klausos aparatų ir lengvai bendrauti su aplinkiniu pasauliu.

Kokia klausos aparatų kaina?

Kiek kainuoja klausos aparatas galite sužinoti konsultacijos su klausos priežiūros specialistu metu. Klausos aparatų kaina priklauso nuo to, kokį klausos aparato tipą, modelį ir papildomas funkcijas pasirinksite. O taip pat klausos aparatas gali kainuoti mažiau, jei pasinaudosite Valstybinės ligonių kasos teikiama kompensacija arba galimybe klausos aparatą pirkti išsimokėtinai.