Klausos aparatai

Nuo šiol „Optikos pasaulio“ salonuose galite pasitikrinti klausos aštrumą ir pasirinkti Jums tinkamiausią klausos aparatą ar jų priedus.

Pasak pasaulio sveikatos organizacijos, iki 2050 metų daugiau kaip 900 milijonų žmonių turės klausos sutrikimų. Klausos praradimas gali atsirasti dėl genetinių priežasčių, komplikacijų gimimo metu, infekcinių ligų, lėtinių ausų infekcijų, tam tikrų vaistų vartojimo, per didelio triukšmo poveikio ir senėjimo. Manoma, kad 1,1 milijardui jaunų žmonių (12–35 metų) gresia klausos praradimas dėl triukšmo.

Kaip mes girdime?

Kaip mes girdime

Išorinė ausis

Išorinės ausies kaušeliai priima bangas ir nukreipia jas į sudėtingų jutiklių seriją. Garso bandos keliaudamos per ausies kanalą judina ausies būgnelį ir mažus kauliukus.

Vidinė ausis

Vidinės ausies nervai priima vibracijas ir paverčia jas elektros impulsais, kuriuos perduoda į smegenims.

Smegenys

Tada smegenys gali suprasti šiuos garsus kaip kalbą, muziką, triukšmą ir dar daugiau.

klausos aparatai

Kas sudaro standartinį klausos rinkinį?

 • Klausos testas;
 • Klausos specialisto konsultacija;
 • Klausos aparato bandymo galimybė;
 • Skaitmeninis klausos aparatas;
 • 2 nemokamos konsultacijos ir priežiūra 6 mėnesių laikotarpiu*;
 • 6 mėn. nemokamos baterijos***;
 • Nemokamos konsultacijos ir priežiūra visą klausos aparatų naudojimo laikotarpį;
 • 5 metų garantija***.


* Klausos aparato valymas; klausos aparato derinimas.
** Vienam klausos aparatui pridedama 18 vnt. baterijų.
*** Aparatui suteikiama ribota gamintojo garantija, kuri netaikoma baterijoms ir priedams.

Jei kuri nors iš šių jutimo dalių yra pažeista, tai paveikia visą klausos jausmą. Tai gali būti dėl to, kad dalis ausies užblokuojama, nervai gali susilpnėti, garso bangos gali būti neteisingai apdorojamos. Laimei, klausos aparatai dažnai gali padėti kompensuoti suprastėjusias klausos funkcijas.

Dėl Jūsų saugumo – būtina išankstinė registracija

Norime suteikti Jums galimybę geriau girdėti, remiantis mūsų patirtimi ir žiniomis klausos priežiūros srityje, ir papildomai pasiūlyti priežiūrą ir patarimus klausos tema.

Trys žingsniai geresniam girdėjimui

01

Pasidomėkite plačiau

Pasidomėkite, kaip veikia klausa, kokie jos praradimo požymiai ar lygiai. Be informacijos internete ar knygose, pasiteiraukite artimųjų ar pažįstamų, gal jie galės pasidalinti savo patirtimi. Taip pat turėtumėte pasikalbėti su gydytoju ar klausos priežiūros specialistu ir pasidaryti klausos testą.

02

Raskite profesionialą

Klausos priežiūros specialistas ištirs Jūsų klausą / esamą situaciją ir pasiūlys geriausiai Jūsų poreikius ir gyvenimo būdą atitinkantį sprendimo būdą.

03

Pasiruoškite vizitui

Nurodykite įprastas situacijas, kai yra sunku girdėti ir suprasti. Būkite atviri. Jei jaudinatės mėgindami klausos priemones / kompleksuojate dėl klausos suprastėjimo; ar jaudinatės dėl didelių išlaidų būtinai tai aptarkite su specialistu, kuris galės atsakyti į Jus dominančius klausimus ir padės rasti geriausią sprendimą.

Kokie požymiai rodo klausos netekimą?

Daugeliui žmonių klausos netekimas vyksta palaipsniui, labai lėtai, todėl jie ir toliau mano, kad jų klausai yra viskas gerai, net jei taip nėra.

Reguliarus klausos patikrinimas yra geriausias būdas sužinoti, kokia jūsų klausa. Jei per tam tikrą laiką neturėjote profesionalaus patikrinimo apsilankykite pas klausos priežiūros specialistą. Siekiant laiku nustatyti klausos suprastėjimą, rekomenduojama klausą tikrinti kartą per metus. Jei abejojate, štai keli požymiai, kurie gali rodyti klausos suprastėjimą:

 • Artimieji pastebi, kad jūsų televizorius ar radijas pagarsintas per stipriai;
 • Sunku suprasti pokalbius, kurie vyksta triukšmingoje aplinkoje (pvz., restoranas) ir dalyvauja daugiau nei 2 pašnekovai;
 • Aplinkos garsai duslūs, dažnai girdimas aidas.

Atidžiau stebėti klausos pokyčius reikėtų ir tuomet jeigu šeimos istorijoje dažni klausos sutrikimai.