Optikos pasaulis / Spengimas ausyse? Verta sunerimti?

Spengimas ausyse. Verta sunerimti?

Spengimas arba tinitas ausyse – tik Jums girdimas garso pojūtis, kurio nėra. Dažnai apibūdinamas kaip ūžimas, cypimas, spengimas, čiurlenimas ar gaudimas. Tinitas gali būti pastovus arba laikinas bei įvairaus intensyvumo.

social_icon social_icon social_icon

Spengimas – vienas labiausiai paplitusių klausos sutrikimų su kuriuo susiduria 10-15 proc. pasaulio gyventojų. Nors tinitas ir nesukelia klausos praradimo, bet jis gali stipriai paveikti Jūsų galimybę susikaupti, sukelti stresą, miego sutrikimus. Norint atsikratyti šios nemalonios pasekmės svarbu atrasti priežastis ir aptarti jas su klausos priežiūros specialistu, kad jis galėtų padėti susidoroti su spengimu ausyse.

Priežastys galinčios lemti spengimą ausyse:

  • Senėjimo procesai – senyvo amžiaus klausos praradimas.
  • Ilgalaikis stiprių garsų poveikis, pvz., muzikos, šaunamųjų ginklų, statybų triukšmas.
  • Galvos, kaklo traumos.
  • Neurologiniai sutrikimai.
  • Vartojamų vaistinių preparatų šalutinis poveikis.

Klausos sutrikimas ir spengimas ausyse

Daugiau nei 80 proc. kenčiančių nuo spengimo turi ir klausos sutrikimą. Dažniausia to priežastis ilgalaikis buvimas triukšmingoje aplinkoje. Didelis triukšmas per ilgą laikotarpį pažeidžia tam tikras klausos ląsteles ausies sraigėje, kurios nebegali perduoti signalų į smegenis. Tuomet smegenys sukuria naują garsą, kurį mes girdime kaip spengimą.

Jaučiate nuolatinį ar staiga atsiradusį spengimą ausyse?

Nedelskite ir užsiregistruokite vizitui artimiausiame „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centre.

  • slide_item

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar spengimas ausyse sukelia klausos praradimą?

Spengimo garso pojūtis ausyse nesukelia klausos praradimo, tačiau jis neigiamai veikia žmogaus dėmesingumą, kadangi suvokiami garsai gali stipriai blaškyti ir trukdyti sutelkti dėmesį į svarbius garsus.

Ar yra vaistai nuo spengimo ausyse?

Spengimas ausyse ne liga, o simptomas, kurį sukelia daugybė priežaščių, todėl vaistų nuo spengimo ausyse nėra, tačiau klausos aparatų naudojimas gali palengvinti simptomus.

Kaip apsisaugoti nuo spengimo ausyse pojūčio?

Dažniausia spengimo ausyse atsiradimo priežastis – ilgalaikis buvimas dideliame triukšme. Norėdami apsaugoti savo klausą venkite didelio triukšmo arba naudokite triukšmą slopinančius ausų kištukus.

Kaip spengimas ausyse paveikia žmones?

Kai kurie žmonės gali ignoruoti spengimą ausyse, kitiems simptomai sukelia stresą, miego sutrikimus, nervingumą, depresiją.