Akiniai nuo saulės ir UV spinduliai

KAS YRA UV SPINDULIAI IR KOKS JŲ POVEIKIS AKIMS?

Ultravioletiniai spinduliai yra saulės šviesos komponentai. Priklausomai nuo jų bangų ilgio, jie skirstomi į UVA, UVB ir UVC spindulius.

UV spinduliai gali sukelti akies junginės ir ragenos uždegimus. Ilgainiui šie pavojingi saulės spinduliai gali sukelti akies lęšiuko drumstumą ir pažeisti tinklainės ląsteles. Tyrimai rodo, kad ultravioletiniai spinduliai kenkia žmogui turinčiam ir sveikas akis. Ypač jautrios yra vaikų akys taip pat žmonių, kuriems atlikta kataraktos operacija, akys.

KAIP APSAUGOTI AKIS NUO ŽALINGŲ UV SPINDULIŲ?

Saulės akiniai – pagrindinė priemonė, apsauganti akis nuo žalingų UV spindulių. Labai svarbu, kad saulės akiniai būtų kokybiški, t. y. turėtų UV filtrą. Dėl šios priežasties saulės akinius reikėtų pirkti optikos salonuose, kuriuose saulės akiniai yra patikrinti ir atitinka Europos Sąjungos keliamus reikalavimus.

AR SAULĖS AKINIAI REIKALINGI TIK VASARĄ?

Nors saulės akiniai yra neatskiriama vasaros įvaizdžio dalis, tačiau juos reikėtų nešioti ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais, ypač žiemą, kai UV spindulių žala yra netgi didesnė, kadangi sniegas ir ledas atspindi 95% šviesos.

Saulės akinius būtina nešioti ir esant kalnuose ar pajūryje, nes sniegas ir vandens paviršius atspindi saulės šviesą, todėl saulės spinduliai būna dar intensyvesni ir žalingesni.

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS SAULĖS AKINIUS?

Ant akinių nuo saulės reikia ieškoti ženklų UV-400 arba CE. Šie užrašai reiškia, kad akiniai apsaugo mūsų akis nuo UV spindulių, kurių bangos ilgis yra iki 400 nanometrų. Tokiu būdu Jums bus užtikrinama 100proc. apsauga nuo žalingų UV spindulių.

CE