Optikos pasaulis / Kompensuojami klausos aparatai

Kompensuojami klausos aparatai

Visuose „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centruose galite pasinaudoti Valstybinės ligonių kasos (VLK) teikiama kompensacija klausos aparatams įsigyti.

social_icon social_icon social_icon

Kompensuojamą klausos aparatą gauti turi teisę visi apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Klausos aparatas gali būti kompensuojamas pilna arba daline kompensacija. Atsižvelgiant į klausos sutrikimą turinčio asmens amžių, skiriasi ir laikotarpis, kas kiek laiko galima naudotis gaunama kompensacija:

Amžiaus grupėKompensacija Laikotarpis
Vaikai iki 7 metųklausos aparatai abiem ausimkartą per 3 metus
Vaikai nuo 7 iki 18 metų studentai iki 24 metųklausos aparatai abiem ausimkartą per 5 metus
Suaugusiejiklausos aparatai abiem ausimkartą per 5 metus

Naujiena! Pasikeitus tvarkai nuo 2022 m. liepos 1 d. suaugę, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), kuriems nustatytas klausos nusilpimas, turi teisę gauti 2 klausos aparatus NEMOKAMAI, jeigu taip paskyrė III lygio med. įstaigoje dirbantis LOR gydytojas. Teisę kreiptis dėl antro klausos aparato kompensacijos gali ir tie, kurie dokumentus dėl vieno klausos aparato kompensacijos susitvarkėte iki liepos 1 d.

Kompensacijos gavimo tvarka:

  • Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Jis Jums išduos siuntimą pas gydytoją – otorinolaringologą (LOR).
  • Apsilankykite pas LOR gydytoją, kuris išduos kompensacijai reikalingus dokumentus: 027/a formą ir klausos audiogramą.
  • Per 30 dienų atvykite į artimiausią „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centrą ir mes padėsime Jums išsirinkti tinkamiausią klausos aparatą. Svarbu! Su savimi turėkite LOR gydytojo duotus dokumentus.

LOR gydytojas – į kurį kreiptis?

Įprastai visus klausimus, susijusius su tolimesne gydymo eiga, pirminės konsultacijos metu atsako šeimos gydytojas. Tačiau, jei į LOR gydytoją planuojate kreiptis asmeniškai, informuojama, kad:

  • Jei dėl kompensuojamo klausos aparato kreipiatės pirmą kartą arba norite gauti du kompensuojamus klausos aparatus – kreipkitės į LOR gydytoją, dirbantį III lygio gydymo įstaigoje (pvz., Kauno klinikos);
  • Dėl kompensuojamo klausos aparato (vieno) kreipiantis antrą kartą ir daugiau– kreipkitės į LOR gydytoją, dirbantį II lygio gydymo įstaigoje.

Turite klausimų?

Registruokitės nemokamai konsultacijai artimiausiame „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centre.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centre galima įsigyti VLK kompensuojamą klausos aparatą?

Taip „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centruose galite pasinaudoti VLK kompensacija įsigyti ne tik klausos aparatą, bet ir akinių lęšius.

Kas gali gauti VLK kompensaciją klausos aparatui įsigyti?

Kompensuojamą klausos aparatą gauti turi teisę visi apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Klausos aparatas gali būti kompensuojamas pilna arba daline kompensacija. Atsižvelgiant į klausos sutrikimą turinčio asmens amžių, skiriasi ir laikotarpis, kas kiek laiko galima naudotis gaunama kompensacija.

Kaip gauti VLK kompensuojamą klausos aparatą?

Norint gauti VLK kompensuojamą klausos aparatą, Jums reikės: kreiptis į savo šeimos gydytoją, jis Jums išduos siuntimą pas gydytoją – otorinolaringologą (LOR). LOR gydytojas įvertins Jūsų sveikatą ir nustatys, ar klausos aparatas Jums gali būti suteiktas nemokamai. Jei atsakymas teigiamas, gausite tai įrodančius dokumentus – 027/a formą  ir klausos audiogramą. Su išduotais dokumentais per 30 dienų atvykite į artimiausią „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centrą ir mes padėsime Jums išsirinkti tinkamiausią klausos aparatą.