Optikos pasaulis / Klausos aparatų priežiūra

Klausos aparatų priežiūra

Klausos aparatas sudarytas iš kelių skirtingų dalių, kurių kiekvieną reikia reguliariai valyti, kad būtų užtikrintas maksimalus Jūsų prietaiso veikimas ir tarnavimo laikas.

social_icon social_icon social_icon

Neprižiūrimas klausos aparatas gali greitai sugesti, skleisti nekokybišką garsą, šnypšti. Kartu su nauju klausos aparatu rekomenduojame įsigyti ir klausos aparatų priežiūros rinkinius, kuriuos rasite visuose „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centruose.

Pagrindiniai patarimai, kaip prižiūrėti klausos aparatą:

 • Laikykite klausos aparatus jiems skirtose dėžutėse.
 • Pasirūpinkite klausos aparatų džiovinimu.
 • Išsiėmus iš ausies, nuvalykite sausa šluoste ar servetėle visas klausos aparato dalis.
 • Saugokite klausos aparatus nuo drėgmės. Prieš eidami į pirtį ar vonią išimkite savo klausos aparatą.
 • Venkite kontakto su makiažu ir purškiamomis priemonėmis, kurios gali pakenkti klausos aparatui.
 • Jei naudojant užausinį klausos aparatą ausis labiau prakaituoja, reguliariai klausos aparatus nuvalykite sausa šluoste ar servetėle.

Sezoninė klausos aparato priežiūra

Klausos aparato priežiūra žiemą ir rudenį

 • Drėgmė – didžiausias klausos aparato priešas. Jei klausos aparatas sušlapo, išimkite baterijas ir atsargiai pavalykite servetėle. Tuomet leiskite jam išdžiūti natūraliai arba tam skirtame džiovinimo aparate.
 • Saugokite nuo šalčio. Nepalikite klausos aparato ten kur šalta ir drėgna, pvz., automobilyje.
 • Dėvėkite galvos apdangalus – tokiu būdu ne tik nesušalsite, tačiau ir apsaugosite klausos aparatą nuo kondensato susidarymo.
 • Pasirūpinkite papildomomis baterijomis, nes esant žemesnei temperatūrai elementai greičiau išsikrauna.

Klausos aparato priežiūra vasarą

 • Reguliariai džiovinkite klausos aparatą. Vasarą itin svarbu saugoti klausos aparatus nuo drėgmės – prakaito, maudynių ar lietaus.
 • Nepalikite klausos aparatų ant tiesioginių saulės spindulių – esant kaitriai saulei, klausos aparato plastikinis korpusas gali deformuotis.
 • Priemones nuo saulės ar vabzdžių tepkite prieš įsidedant klausos aparatus. Įvairūs purškalai ir kremai gali sugadinti prietaisus. Todėl klausos aparatą įsidėkite tik priemonėms pilnai įsigėrus į odą / išdžiūvus.

Klausos aparatų baterijos

Naujos klausos aparato baterijos gali tarnauti nuo trijų iki keliolikos dienų. Trukmė priklauso nuo to, kaip naudojate savo klausos aparatą. Kai ateina laikas keisti baterijas, klausos aparatas pradeda skleisti trumpus pyptelėjimus. Įrenginys pradės veikti iškart, kai uždarysite baterijos dangtelį. Jei norite, kad baterijos tarnautų ilgiau, išjunkite klausos aparatą, kai jo nenaudojate. Tai galite padaryti atidarydami baterijos dangtelį.

Iškilo klausimų dėl klausos aparato valymo?

Mes pasiruošę Jums padėti! Pasikonsultuokite su klausos priežiūros specialistu.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip išvalyti ausų sierą nuo klausos aparato?

Ausų sierą nuo klausos aparato dalių valykite su sausa šluoste, servetėle ar švelniu šepetėliu.

Kaip dažnai reikia valyti klausos aparatą?

Rekomenduojame klausos aparatą valyti kiekvieną dieną prieš ir po naudojimo.

Kiek laiko tarnauja klausos aparato baterijos?

Klausos aparatų baterijų veikimo laikas priklauso nuo baterijos dydžio, kokioje aplinkoje, kiek valandų per dieną naudojate savo klausos aparatus, ar naudojate sujungimą su išmaniuoju telefonu ar kitais išoriniais įrenginiais. Naujos klausos aparato baterijos gali tarnauti nuo trijų iki keliolikos dienų.