Optikos pasaulis / Binaurinė klausa – kodėl 2 klausos aparatai geriau nei vienas

Binaurinė klausa. Kodėl reikia dviejų klausos aparatų?

Pabandykite apsidairyti tik viena akimi arba užsirišti batų raištelius viena, o ne dviem rankom. Sunku, tiesa? Klausymas tik viena ausimi yra tas pats – sunkus ir ribotas.

social_icon social_icon social_icon

Abiejų ausų naudojimas girdėjimui vadinamas binauraliniu klausymu. Mūsų smegenys yra pritaikytos girdėti pasaulį dviem ausimis: jas naudoja garsams lokalizuoti ir atitinkamam garsui atskirti nuo triukšmo.

Klausos aparatai: kodėl 2 geriau nei 1?

Siekiant maksimalaus komforto ir lengvesnės adaptacijos siūloma rinktis ne vieną, o du klausos aparatus. Mokslininkai, įvertinę žmonių, nešiojančių vieną, ir žmonių, nešiojančių du klausos aparatus, klausos suvokimą, pastebėjo, kad renkantis du klausos aparatus:

  • Pagerėja garso lokalizacija. Tai reiškia, kad galima lengviau ir greičiau nustatyti kryptį, iš kurios sklinda garsai. Pvz., iš kurios pusės atvažiuoja automobilis.
  • Intensyviau ir aiškiau sustiprinamas garsas. Du klausos aparatai suteikia platesnį girdėjimo diapazoną ir geresnę tonų kokybę.
  • Gerėja kalbos suvokimas triukšmingoje aplinkoje. Triukšme girdėti, dalyvauti ir sekti pokalbį sudėtingiau, tačiau su dviem klausos aparatais pagerėja kalbos suvokimas yra ženkliai geresnis.
  • Sumažinamas ūžesys. Apie 50 proc. žmonių, kuriuos vargina ausų spendimas, pažymi, kad nešiojant du klausos aparatus jis išnyko arba sumažėjo. Jei klientas nešioja vieną klausos aparatą, ausį be klausos aparato greičiausiai vis vargins ūžesys.
  • Pagerėja pusiausvyros funkcija.

Didžiausią naudą nešiojant du klausos aparatus jaučia žmonės, kurių klausos nervas skirtingiems garsams itin skiriasi, tai yra, kai žemi tonai yra girdimi labai gerai, o aukšti tonai itin blogai, ir tarp tonų dydžio yra labai ryškus kontrastas. Šiuo atveju dažniausiai iš vieno klausos aparato naudos nėra visai, atrodo, kad jis tik trukdo.

Mes pasiruošę Jums padėti išsirinkti tinkamiausią klausos aparatą

Užsiregistruokite vizitui artimiausiame „Optikos pasaulio“ regos ir klausos centre.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ką reiškia binaurinė klausa?

Binaurinė (binauralinė) klausa arba girdėjimas abejomis ausimis, padeda mums lokalizuoti garsus, nesvarbu, kokia kryptimi jie atsklido. Tai taip pat leidžia mums tiksliai sutelkti dėmesį į tai, ką mes norime išgirsti, leidžiant mums suvokti tam tikrus garsus, pavyzdžiui, kalbą garsiau ir aiškiau, ignoruojant kitus.

Kodėl reikalingi du klausos aparatai?

Du klausos aparatai suteikia daugiau privalumų: pagerėja garso lokalizacija, pusiausvyros funkcija, gerėja kalbos suvokimas, intensyviau ir aiškiau suprantamas garsas, lengvesnė adaptacija.

Kokia klausos aparatų kaina?

Klausos aparatų kaina priklauso nuo kelių faktorių: klausos netekimo tipo ir laipsnio, klausos aparato modelio, techninių savybių ir pasirinkto klausos aparato tipo. Vienintelis asmuo, kuris gali tiksliai pasakyti, kiek kainuoja klausos aparatai, yra Jūsų klausos specialistas.