Optikos pasaulis / Chalazionas

Chalazionas

Simptomai

  • Neskausmingas guzelis
  • Sudirgimas
  • Neryškus matymas

Diagnostika

Nustatoma atliekant įprastą akių apžiūrą

Gydymas

  • Šilti kompresai
  • Masažas
  • Tinkama higiena
Chalazionas matomas ant akies

Kas yra perštinčios akys?

Chalazionas yra nedidelis neskausmingas patinimas, guzelis ar cista, iš lėto atsirandantis ant akies voko, kartais painiojamas su miežiu. Nepavojingas ir dažniausiai išnyksta pats savaime. Kartais gali atrodyti gana grėsmingai, tačiau įprastai būna neskausmingas ir retai prireikia gydymo.

Kokie perštinčių akių simptomai?

Chalazionas atsiranda ant apatinio ar viršutinio akies voko kaip neskausmingas guzelis ar patinimas. Kartais gali būti painiojamas su miežiu, nes jų simptomai gana panašūs. Tačiau chalazionui išsivystyti reikia daug ilgesnio laiko periodo ir jis atsiranda dažniausiai po akies voko oda, o ne ant krašto. Taip pat, jis būna šiek tiek stangresnis ir įprastai skausmo nesukelia. Tačiau retais atvejais, jei chalazioną sukėlė infekcija, guzelis gali būti paraudęs ir gana skausmingas. Simptomai:

  • Neskausmingas guzelis, dažniausiai viršutiniame akies voke.
  • Lengvas dirginimas, dėl kurio ašaroja akys.
  • Neryškus matymas.

Kas lemia perštinčių akių atsiradimą?

Mūsų akių vokai yra padengti daugybe mažyčių liaukų, vadinamų meibominėmis liaukomis, kurios gamina riebalinį sekretą, užtikrinantį, kad mūsų akys būtų sudrėkintos ir sveikos.

Chalazionas atsiranda, kai viena iš šių liaukų užsikemša. Riebalinis sekretas viduje lėtai kaupiasi į cistą, kuri atsiranda ant akies voko kaip mažas guzelis, ilgainiui galintis sukietėti ar padidėti.

Kaip vyksta perštinčių akių diagnostika?

Nustatoma atliekant įprastą akių apžiūrą. Akių priežiūros specialistas pasiūlys geriausius Jums gydymo variantus.

Kokia galima pagalba?

Chalazionai dažniausiai yra nekenksmingi ir laikui bėgant turėtų mažėti, o galiausiai išnykti savaime. Tai gali užtrukti keletą mėnesių, todėl, norint paspartinti procesą, rekomenduojama reguliariai dėti šiltą kompresą ant pažeistosios akies. Tai padės suminkštinti cistos turinį ir paskatins jį savaime pratrūkti.

Jei chalazionas nepranyksta, tampa skausmingas ar turi įtakos jūsų regėjimui, turėtumėte apsilankyti pas savo šeimos gydytoją, kad būtų atlikta išsamesnė apžiūra.

Jei chalaziono priežastis – infekcija, gali būti paskirti antibiotikai arba, kai kuriais atvejais, gali tekti darinį pašalinti. Dėl įsisenėjusio chalaziono, sukeliančio neryškų matymą ar dirginimą, galite būti nukreiptas pas akių chirurgą dėl darinio šalinimo.

Pasirūpinkite savo akimis!

Akių priežiūros specialistai rekomenduoja regėjimą tikrinti bent kartą per metus, nesvarbu, ar regėjimo korekcija yra reikalinga ar ne.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar galima apsisaugoti nuo chalaziono?

Chalaziono galima išvengti laikantis tinkamos asmeninės higienos, pavyzdžiui dažnai plaukite rankas, tinkamai prižiūrėkite kontaktinius lęšius.

Ar chalazionas rimta liga?

Chalazionas – nepavojingas ir dažniausiai išnyksta pats savaime. Tinkamai gydant chalazioną įprastai jis išnyksta per savaitę.

Ar chalazionas ir miežis ta pati liga?

Ne, chalazionas kartais gali būti painiojamas su miežiu, nes jų simptomai gana panašūs. Tačiau chalazionui išsivystyti reikia daug ilgesnio laiko periodo ir jis atsiranda dažniausiai po akies voko oda, o ne ant krašto.