Chalazionas

Chalazionas yra nedidelis neskausmingas patinimas, guzelis ar cista, iš lėto atsirandantis ant akies voko, kartais painiojamas su miežiu. Nepavojingas ir dažniausiai išnyksta pats savaime. Kartais gali atrodyti gana grėsmingai, tačiau įprastai būna neskausmingas ir retai prireikia gydymo.

Chalazionas

Ar žinojote?

„Optikos Pasaulio“ optikose teikiamos įvairios papildomos akių priežiūros paslaugos, padedančios palaikyti Jūsų akių sveikatą. Primename, kad privačių paslaugų teikimas yra mokamas. Užuot užsisakę vizitą internetu, susisiekite su savo „Optikos Pasaulio“ optika, kad gautumėte išsamesnės informacijos ir suderintumėte vizitą optikoje. 

Kokie chalaziono simptomai?

Chalazionas atsiranda ant apatinio ar viršutinio akies voko kaip neskausmingas guzelis ar patinimas. Kartais gali būti painiojamas su miežiu, nes jų simptomai gana panašūs. Tačiau chalazionui išsivystyti reikia daug ilgesnio laiko periodo ir jis atsiranda dažniausiai po akies voko oda, o ne ant krašto. Taip pat, jis būna šiek tiek stangresnis ir įprastai skausmo nesukelia. Tačiau retais atvejais, jei chalazioną sukėlė infekcija, guzelis gali būti paraudęs ir gana skausmingas.

Kas lemia chalaziono atsiradimą?

Mūsų akių vokai yra padengti daugybe mažyčių liaukų, vadinamų meibominėmis liaukomis, kurios gamina riebalinį sekretą, užtikrinantį, kad mūsų akys būtų sudrėkintos ir sveikos.

Chalazionas atsiranda, kai viena iš šių liaukų užsikemša. Riebalinis sekretas viduje lėtai kaupiasi į cistą, kuri atsiranda ant akies voko kaip mažas guzelis, ilgainiui galintis sukietėti ar padidėti.

Kokia galima pagalba?

Chalazionai dažniausiai yra nekenksmingi ir laikui bėgant turėtų mažėti, o galiausiai išnykti savaime. Tai gali užtrukti keletą mėnesių, todėl, norint paspartinti procesą, rekomenduojama reguliariai dėti šiltą kompresą ant pažeistosios akies. Tai padės suminkštinti cistos turinį ir paskatins jį savaime pratrūkti.

Jei chalazionas nepranyksta, tampa skausmingas ar turi įtakos jūsų regėjimui, turėtumėte apsilankyti pas savo šeimos gydytoją, kad būtų atlikta išsamesnė apžiūra.

Jei chalaziono priežastis – infekcija, gali būti paskirti antibiotikai arba, kai kuriais atvejais, gali tekti darinį pašalinti. Dėl įsisenėjusio chalaziono, sukeliančio neryškų matymą ar dirginimą, galite būti nukreiptas pas akių chirurgą dėl darinio šalinimo.

Jei nerimaujate dėl savo būklės, kreipkitės į „Optikos Pasaulio“ optiką dėl vizito pas akių specialistą, kuris atliks apžiūrą, įvertins situaciją ir paskirs Jums tinkamą pagalbą.