Presbiopija (senatvinė toliaregystė)

Simptomai

  • Sunku įskaityti smulkų šriftą
  • Norint aiškiai matyti daiktus laiko toliau nuo savęs

Diagnostika

Nustatomas atliekant įprastą akių apžiūrą

Gydymas

  • Skaitymo akiniai
  • Progresiniai akiniai
  • Multifokaliniai kontaktiniai lęšiai
Prebiopijai koreguoti reikalingi akiniai

Kas yra presbiopija?

Presbiopija pasireiškia tada, kai akys praranda gebėjimą ryškiai matyti viską, kas yra arti. Presbiopija gali būti koreguojama, naudojant šį regėjimo trūkumą kompensuojančius lęšius. Progresiniai lęšiai – efektyviausia priemonė presbiopijai koreguoti.

Natūralus lęšio elastingumo praradimas apie 40 – uosius gyvenimo metus, sutrikdantis gebėjimą tinkamai fokusuoti žvilgsnį į artimus objektus.

Kadangi tai yra šalutinis senėjimo proceso reiškinys, mes visi anksčiau ar vėliau gyvenime įgysime presbiopiją. Tai – laipsniškas procesas, tačiau trumparegystės pokyčius pastebėsite maždaug nuo 40 metų.

Kokie presbiopijos simptomai?

  • Jums sunku įskaityti smulkų šriftą;
  • Norėdami aiškiai matyti, daiktus turite laikyti toliau nuo savęs, rankos atstumu;
  • Esant normaliam skaitymo atstumui, regėjimas yra neryškus.

Gana paprasta atpažinti presbiopijos simptomus. Pastebėsite, kad Jums pasidaro sunku atlikti užduotis iš arti, pavyzdžiui, skaityti ar siūti. Kuo toliau nuo savęs atitraukiate objektą, tuo aiškiau jį matote. Štai todėl daugelis žmonių daiktus laiko rankos atstumu nuo savęs – kad galėtų juos aiškiau matyti.

Kas lemia presbiopijos atsiradimą?

Akies priekyje esantis lankstus kristalinis lęšis leidžia aiškiai matyti iš arti ir iš toli. Bet mums senstant, maždaug nuo 40 metų, šis lęšis natūraliai pradeda prarasti savo elastingumą, ir paveikia mūsų gebėjimą fokusuoti žvilgsnį. 

Net jei Jums niekada nereikėjo akinių, pastebėsite, kad vėliau Jums gali prireikti akinių skaitymui.

Kaip vyksta presbiopijos diagnostika?

Presbiopija diagnozuojama atliekant įprastinę akių apžiūrą, kurios metu įvertinama bendra akių sveikata ir refrakcija. Atminkite, kad nėra dėl ko jaudintis, nes presbiopiją lengva koreguoti, atsižvelgiant į Jūsų gyvenimo būdą. Dauguma presbiopija sergančių žmonių nešioja skaitymo akinius ar multifokalinius kontaktinius lęšius.

Kokia galima pagalba?

Gali būti, kad viskas, ko Jums reikia, yra tik receptiniai skaitymo akiniai, kad būtų lengviau skaityti iš artimo atstumo. Arba, jei jau turite akinius, Jums gali praversti progresiniai lęšiai, kuriuose artimo, vidutinio ir tolimo atstumo lęšiai yra apjungti į vieną akinių porą.

Jei kontaktiniai lęšiai jums tinkamesni – turime didelį multifokalinių kontaktinių lęšių asortimentą, skirtą vieną lęšį pritaikyti įvairaus tipo regėjimui, panašiai kaip ir progresiniuose akiniuose.

Pasirūpinkite savo akimis!

Akių priežiūros specialistai rekomenduoja regėjimą tikrinti bent kartą per metus, nesvarbu, ar regėjimo korekcija yra reikalinga ar ne.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar presbiopija koreguojama tik akiniais?

Presbiopijai koreguoti galima rinktis akinius arba multifokalinius kontaktinius lęšius, dėl individualių parametrų šiuos kontaktinius lęšius gali parinkti tik akių priežiūros specialistas ir jie yra užsakomi pagal individualų receptą.

Kaip atpažinti presbiopijos simptomus?

Gana paprasta atpažinti presbiopijos simptomus. Pastebėsite, kad Jums pasidaro sunku atlikti užduotis iš arti, pavyzdžiui, skaityti ar siūti. Kuo toliau nuo savęs atitraukiate objektą, tuo aiškiau jį matote.

Kas yra presbiopija?

Presbiopija tai natūralaus senėjimo proceso dalis, kai akys praranda gebėjimą ryškiai matyti viską, kas yra arti.