Hialininė (riebalinė) distrofija (pinguecula)

Pinguecula yra dažna su amžiumi susijusi būklė ir atrodo kaip baltas arba gelsvas guzelis ant baltosios akies dalies (skleros), atsirandantis dėl junginės (plono apsauginio sluoksnio) sustorėjimo; dažniausiai aptinkama šalia ragenos krašto. Dažniausiai jie yra nepavojingi ir įprastai atsiranda po ilgalaikio saulės UV spindulių poveikio.

Hialininė (riebalinė) distrofija (pinguecula)

Ar žinojote?

Pinguecula yra mažas, baltas ar gelsvas guzelis, esantis tik ant junginės. Jei manote, kad turite Pinguecula, susiekite su mūsų vietine optika, kur bus suteikta išsamesnė informacija, arba apsilankykite pas savo bendrosios praktikos gydytoją.

Hialininės (riebalinės) distrofijos (pinguecula) simptomai

Daugelis žmonių, turinčių Pinguecula, nepatiria jokių simptomų. Bet yra tikimybė, kad guzelis ant akies paviršiaus gali sąveikauti su ašarų plėvelės išsidėstymu akies paviršiuje ir tai gali sukelti akių išsausėjimą. Kiti Pinguecula simptomai pasireiškia paraudusiomis akimis ir akių sudirginimu.

Hialininės (riebalinės) distrofijos (pinguecula) atsiradimo prežastys

Pinguecula išvysto kaip normali senėjimo proceso dalis, ir dauguma žmonių, sulaukusių 70 metų, ją turi.

Pagrindinė Pinguecula atsiradimo priežastis yra ilgalaikis saulės ultravioletinių spindulių poveikis. Taigi, jei daug laiko praleidžiate lauke, didesnė tikimybė, kad išsivystys Pinguecula.

Kitos priežastys gali būti lėtinis dėl vėjo ar dulkių atsirandantis sudirginimas, ir kartais, kontaktinių lęšių dėvėjimas gali prisidėti prie šios būklės išsivystymo. 

Hialininės (riebalinės) distrofijos (pinguecula) gydymo galimybės

Daugeliu Pinguecula atvejų nereikia jokio gydymo. Jei jaučiate lydinčius sausų akių sindromo simptomus arba kyla pojūtis, tarsi kažkas įkritę į akį, simptomus gali palengvinti drėkinantys akių lašai. Akiniai nuo saulės ar kontaktiniai lęšiai su UV blokuojančiais filtrais gali padėti apsaugoti Pinguecula nuo tolesnio UV spindulių poveikio. Labai retais atvejais, jei Pinguecula sukelia diskomfortą ar uždegimą, gali tekti jį pašalinti operaciniu būdu.

Hialininės (riebalinės) distrofijos (pinguecula) prevencija

Užkirsti kelią Pinguecula vystymuisi, galite nešiodami saulės akinius su apsauga nuo UV spindulių ir skrybėlę, kai esate lauke, ypač jei praleidžiate daug laiko šalia vandens ar kur yra daug sniego.

Ar tai rimta?

Didžioji dauguma Pinguecula atvejų yra nekenksmingi ir taikomas tik paprastas gydymo metodas, pavyzdžiui, akių lašais. 

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar galima išgydyti Pinguecula?

Taip, nesudėtingais atvejais simptomų palengvinimui gali būti naudojami drėkinantys akių lašai.

Ar Pinguecula sukelia aklumą?

Pinguecula yra junginės – apsauginio akies paviršiaus – sustorėjimas, todėl negali paveikti Jūsų regėjimo.

Ar galima pašalinti Pinguecula?

 Tai yra normalus akies paviršiaus pakitimas, todėl chirurginiu būdu Pinguecula šalinama tik pačiais rečiausiais atvejais.

Koks skirtumas tarp Pterygium ir Pinguecula?

Pingueculayra mažas, baltas ar gelsvas guzelis, esantis tik ant junginės. Pterygium yra pluoštinė akies paviršiaus išauga, prasidedanti nuo junginės ir galinti išsitęsti iki ragenos. Pterygium tam tikromis aplinkybėmis gali išaugti pakankamai didelė ir gali paveikti Jūsų regėjimą.

Kas yra uždegiminė Pinguecula?

Jei Pinguecula kyla kaip uždegimas, gali atsirasti diskomfortas, sudirgimas ir akių paraudimas.

Kas yra Pinguecula?

 Pingueculayra sustorėjusi vieta, išsivystanti ant baltosios akies dalies. Pinguecula pažeidžia junginę, ploną membraną, dengiančią baltąją akies dalį.