Ptozė

Būklė, kai viršutinis vokas nusileidžia ar nukrenta, labiau žinoma kaip užkritęs akies vokas, gali atsirasti bet kuriame amžiuje ir paveikti vieną arba abi akis. Dažniausiai atsiranda vyresnio amžiaus suaugusiesiems.

Atsižvelgiant į būklės sunkumą, nusileidę akių vokai gali trukdyti regėjimui – tai priklauso nuo to, kiek akies uždengia vokas. Ptozė gali būti ilgalaikė, tačiau daugeliu atvejų ji išnyks savaime ar atlikus operaciją.

Ptoze

Ar žinojote?

Dauguma ptozių yra visiškai normalios, bet, deja, jų visiškai negalima išvengti. Jei ptozė atsirado staiga ar sukelia skausmą, kuo greičiau susisiekite su savo akių specialistu ar bendrosios praktikos gydytoju.

Kokie yra ptozės simptomai?

Pagrindinis požymis yra užmerktas akies vokas, kai vienas ar abu viršutiniai nukara ar užsimerkia. Dėl to gali išsivystyti kiti simptomai:

  • Regėjimo praradimas;
  • Išsausėjusios akys;
  • Ašarojančios akys;
  • Skausmas aplink akis;
  • Galvos skausmai.

Akių specialistas gali nukreipti Jus į pas akių gydytoją, kad šis įvertintų ilgalaikę ptozę ir įsitikintų, jog nėra kito ją sukeliančio sveikatos sutrikimo. Pajutus bet kurį iš išvardintų simptomų, verčiau kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją, kuris patikrins akis.

Kas sukelia ptozę?

Ptozė gali atsirasti bet kam, tačiau tai labiau būdinga vyresnio amžiaus suaugusiesiems, nes būklė gali atsirasti natūralaus senėjimo proceso metu. Akies raumuo, atsakingas už akies voko pakėlimą, senstant išsitempia ir gali lemti akies voko nusileidimą. Kai kurie žmonės gimsta turėdami ptozę, tačiau tai pasitaiko retai. Ptozę taip pat gali sukelti traumos, didelis stresas ir neurologinės kilmės problemos.

Kaip gydyti ptozę?

Užkritusį akies voką sukėlusi priežastis ir būklės sunkumas nulems gydymo būdą, tačiau paprastai operacija gali išspręsti šią problemą. Jūsų bendrosios praktikos gydytojas paaiškins Jums geriausiai tinkantį gydymo būdą.

Kaip galima išvengti ptozės atsiradimo?

Iš tikrųjų, negalite užkirsti kelio ptozei, bet galite sustabdyti jau esamos progresavimą. Vienas iš būdų tai padaryti yra užtikrinti, kad kas dvejus metus Jums būtų atliekama akių patikra.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar ptozė pranyks pati savaime?

Kai kuriais atvejais ptozė išnyksta be gydymo, tačiau dėl būklės visada turėtumėte pasikonsultuoti su bendrosios praktikos gydytoju arba akių specialistu.

Ar tai rimta?

Ptozę gali sukelti neurologiniai sutrikimai, todėl svarbu patikrinti akis, jei įtariate, kad turite ptozę.

Ar ptozę gali sukelti stresas?

Taip, didelis stresas gali sukelti ptozę.