Sausų akių sindromas

Sausų akių sindromas atsiranda, kai akys negamina pakankamai ašarų ar jos išdžiūsta per greitai, todėl akys tampa išsausėjusios, paraudusios ir sudirgusios. Nors sindromas gali paveikti bet kurį asmenį, yra nustatyta, kad sausų akių sindromas atsiranda vienam iš trijų vyresnių nei 65 metų asmenų. Tai taip pat labiau būdinga moterims nei vyrams.

Sausų akių sindromas

Ar žinojote?

„Optikos Pasaulio“ optikose teikiamos įvairios papildomos akių priežiūros paslaugos, padedančios palaikyti jūsų akių sveikatą. Užuot užsisakę vizitą internetu, susisiekite su savo „Optikos Pasaulio“ optika, kad gautumėte išsamesnės informacijos ir suderintumėte vizitą optikoje. 

Sausų akių sindromo simptomai

  • Sausumo pojūtis, akys „tarsi pripiltos žvyro“, skausmingumas (simptomai dienos eigoje aštrėja);
  • Paraudusios akys;
  • Sulipę akių vokai po miego;
  • Protarpinis neryškus matymas, kuris dažniausiai pagerėja pamirksėjus.

Sunkesni sausų akių sindromo simptomai: didelis jautrumas šviesai (fotofobija), itin paraudusios ir skausmingos akys bei regėjimo pablogėjimas.

Jei Jums pasireiškia kuris nors iš šių sunkių simptomų, tai gali būti rimtos komplikacijos požymis. Nedelsdami kreipkitės į akių specialistą, bendrosios praktikos gydytoją, kad būtų suteikta reikiama pagalba.

Kas lemia sausų akių sindromo atsiradimą?

Sausų akių sindromas gali atsirasti, jei Jūsų akys nustoja gaminti įprastą ašarų kiekį. Ašaros yra svarbios tinkamam akių sveikatos būklės palaikymui. Jos padeda sudrėkinti akis, apsaugo nuo infekcijų ir pašalina nešvarumus nuo akių paviršiaus. 

Sausų akių sindromas išsivysto, kai sutrinka ašarų gamyba, arba jos per greitai išdžiūsta, arba kyla problemų su ašarų nutekėjimu, arba liaukos nepagamina reikiamo ašarų kiekio. Tai gali lemti viena ar keletas priežasčių:

  • Buvimas karštoje ar vėjuotoje aplinkoje;
  • Kontaktinių lęšių nešiojimas;
  • Tam tikri sveikatos sutrikimai;
  • Kai kurių vaistų šalutinis poveikis;
  • Hormoniniai pokyčiai, pavyzdžiui, menopauzės metu.

Kokia galima pagalba?

Akių specialistas gali skirti akių lašų, padedančių sudrėkinti akis, arba, jei reikia, vaistų nuo uždegimo. Esant būtinybei, galima ir chirurginė intervencija, padedanti išspręsti netinkamo ašarų nutekėjimo problemą.

Jei sausų akių sindromas susijęs su kitais sveikatos sutrikimais, pastarųjų gydymas įprastai palengvina ir akių sausumo simptomus. Prireikus akių specialistas gali nukreipti atlikti papildomus tyrimus.

Atminkite

Jei nerimaujate dėl savo akių būklės, kreipkitės į „Optikos Pasaulio“ optiką, net jei nesate susitarę dėl vizito.