Endoftalmitas

Tai – vidinių akies dangalų uždegimas. Gana retai pasitaikanti būklė, bet potencialiai kelianti grėsmę, todėl į ją reaguojama kaip į skubų atvejį. Įprastai endoftalmito atsiradimo priežastis būna pooperacinė infekcija. Endoftalmitas išsivysto, kai vidinius akies dangalus apima stiprus uždegimas.

Endoftalmitas

Ar žinojote?

Įprastai žmonėms, kurie yra susirgę endoftalmitu, būna neseniai atlikta akių operacija arba neseniai patirta akių trauma. Tokiu atveju, nieko nelaukdami susisiekite su savo oftalmologijos paslaugų teikėju arba nedelsdami apsilankykite vietiniame akių ligų priežiūros skyriuje.

Endoftalmito apžvalga

Dažniausia endoftalmito atsiradimo priežastis yra po akių operacijos išsivysčiusi bakterinė ar grybelinė infekcija. Endoftalmitas yra reta liga, tačiau be tinkamo gydymo ji gali neigiamai paveikti regėjimą, o sunkiais atvejais, net sukelti visišką regėjimo praradimą.

Endoftalmito simptomai

Endoftalmito simptomai:

  • Vis didėjantis akių paraudimas;
  • Patinimas aplink akis;
  • Jautrumas šviesai;

Šie simptomai progresuoja ir gali sukelti:

  • Stiprų skausmą;
  • Regėjimo praradimą.

Jei Jums neseniai buvo taikytas gydymas, pavyzdžiui, buvo naudota injekcija ar buvo atlikta akių operacija, ir Jums pasireiškia šie simptomai, turėtumėte nedelsdami pasitikrinti akis vietiniame akių ligų priežiūros skyriuje.

Endoftalmito atsiradimo priežastys

Endoftalmito atsiradimą lemiančios priežastys ir išskiriamos į du tipus:

  • Egzogeninės kilmės endoftalmitas – infekciją sukelia išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, į akį patekusios bakterijos nuo veido odos; dažniausiai tai būna komplikacija po akių operacinio gydymo;
  • Endogeninės kilmės endoftalmitas – infekciją sukelia vidiniai veiksniai, kai užkratas išplinta iš vidinių kūno ertmių, pavyzdžiui, iš pūlinio akyje ar sergant sinusitu.

Endoftalmito gydymo eiga

Endoftalmito gydymo eiga priklausys nuo jį sukėlusios priežasties:

  • Infekcinio užkrato atveju, gydymui bus paskirti tiesiai į akis lašinami antibiotikai;
  • Jei endoftalmito atsiradimą sukėlė svetimkūnis akyje, jį reikės kuo greičiau pašalinti;
  • Tikėtina, kad galite būti hospitalizuotas į gydymo įstaigą būklės stebėjimui ir gydymui. Pradėjus gydymą, simptomai paprastai pagerėja jau po keletos dienų.

Gyvenimas turint endoftalmitą

Endoftalmitas yra sudėtinga būklė, o jo pasekmės gali būti labai rimtos. Tačiau, laiku pradėjus gydymą, sunkaus sveikatos sutrikdymo gali būti išvengta.

Jei Jums pasireiškia endoftalmito simptomai, nedelsdami kreipkitės į skubiosios medicinos pagalbos skyrių.