Toliaregystė

Toliaregystė, dar vadinama hiperopija, veikia gebėjimą matyti artimus šalia esančius objektus. Žmonės paprastai aiškiai mato toli esančius objektus, tačiau artimesni objektai dažniausiai matomi neaiškiai. Tai – gana dažnas ir lengvai koreguojamas sutrikimas.

Sveikoje akyje, kad pamatytume objektus, esančius nedidelio kambario atstumu, akies raumenys turi būti visiškai atsipalaidavę. Tai reiškia, kad visas fokusavimo gebėjimas saugomas aiškiam artimų objektų matymui. Jei esate toliaregis, fokusavimo raumenys nėra atpalaiduoti net ir žiūrint į tolimus objektus, o tai reiškia, kad jie turi sunkiau dirbti, kad aiškiai matytų arčiau esančius objektus.

Toliaregyste

Ar žinojote?

Toliaregystę galima nustatyti įprastos akių patikros metu, todėl svarbu, kad jas atliktumėte reguliariai. Rekomenduojame akių patikrą atlikti kas dvejus metus.

Toliaregystės simptomai

Žmonės, turintys hiperopiją, pastebės, kad jie aiškiai mato objektus tolumoje, tačiau arti esantys objektai yra nefokusuoti arba atrodo gana neryškiai.

Dėl toliaregystės visi procesai, kurie atliekami artimu atstumu, tampa sudėtingi ir vargina akis, nes akys labai sunkiai dirba, kad gebėtų matyti artimą vaizdą. Dažnai tai sukelia per didelę įtampą, todėl tampa sunku skaityti ar naudotis telefonu. Galite pastebėti, kad norėdami pamatyti aiškų vaizdą, bandote prisimerkti ar atitraukti daiktus tolyn nuo savęs per rankos atstumą.

Toliaregystės atsiradimo priežastys

Toliaregystė atsiranda, kai į akis patenkanti šviesa nėra tinkamai sufokusuojama galinėje akies dalyje. Tai gali lemti:

  • Per trumpas akies obuolys;
  • Pernelyg plokščia ragena;
  • Akies lęšis tinkamai nefokusuoja vaizdo.

Ne visuomet aišku, kas sukelia šias problemas, ir gana dažnai toliaregystė gali būti paveldėta iš tėvų. Toliaregystė, susijusi su amžiumi, vadinama presbiopija.

Toliaregystės gydymo galimybės

Toliaregystę galima lengvai koreguoti dėvint skirtus akinius. Tai turbūt labiausiai paplitęs būdas gydyti toliaregystę. Toliaregystė gali progresuoti su amžiumi, todėl vėliau gali tekti padidinti Jūsų turimų akinių stiprumą.

  • Kontaktiniai lęšiai;

Toliaregystę taip pat galima koreguoti nešiojant kontaktinius lęšius, kurie gali būti geresnis pasirinkimas, jei akinių nešiojimas nesiderina su Jūsų gyvenimo būdu. Jūsų akių specialistas galės patarti, koks kontaktinių lęšių tipas Jums yra tinkamiausias. Jei nuspręsite išbandyti kontaktinius lęšius, suteiksime Jums galimybę tai padaryti nemokamai.

  • Lazerinė akių chirurgija;

Kai kuriems žmonėms toliaregystės korekcijai gali būti tinkama lazerinė akių chirurgija.

Siūlome tai aptarti su savo akių specialistu kitos akių patikros metu. 

Hiperopijos diagnostika

Toliaregystė gali būti nustatyta įprastos akių patikros metu. Rekomenduojame akių sveikatos būklės ir regėjimo patikrinimą atlikti kartą per dvejus metus. Tačiau, jei nerimaujate dėl savo regos, akių patikrą galite atlikti bet kuriuo metu.

Dažniausiai užduodami klausimai

Koks skirtumas tarp toliaregystės ir trumparegystės?

Trumparegystė – kai akis natūraliai geba fokusuotis į artimus, tačiau prastai mato tolimus objektus. Toliaregystės atveju, atvirkščiai, akis geba fokusuotis į tolimus, tačiau prastai mato artimus objektus.

Ar toliaregystė gali būti gydoma lazerinės akių chirurgijos pagalba?

Toliaregystė gali būti gydoma lazerinės akių chirurgijos pagalba. Arba korekcijai galima naudoti akinius ar kontaktinius lęšius.

Ar senstant toliaregystė progresuoja?

Toliaregystė turi tendenciją progresuoti senstant, todėl laikui bėgant gali prireikti sustiprinti jūsų turimus akinius, kad vėl aiškiai matytumėte.