Plaukiojančios drumstelės akyse

Regėjimo lauke atsirandančios dėmelės ar gijos, ypač šviesiame fone. Drumstelių atsiradimas yra labai paplitęs ir paprastai dėl jų nereikia nerimauti. Įprastai iš regėjimo lauko jos greitai pranyksta ir netrukdo.

Ar žinojote?

Jei drumstelės atsiranda staiga ir jų atsiradimą lydi šviesos blyksniai, nedelsdami susisiekite su vietiniu akių specialistu ar bendrosios praktikos gydytoju.

Plaukiojančių drumstelių simptomai

Drumstelės atrodo kaip juodos arba permatomos dėmės ar gijos, sukuriančios įspūdį, kad matote, kad kažkas „plūduriuoja“ priešais akis. Dauguma jų yra labai mažos ir labai greitai išnyksta iš regėjimo lauko. Labiausiai pastebimos žiūrint į paprastą šviesų foną (į baltą sieną, arba žiūrint į dangų). Tikėtina, kad sendami arba, jei esate trumparegiai, regėjimo lauke matysite daugiau drumstelių.

Naujų drumstelių atsiradimą gali lydėti šviesos mirgėjimas, pavyzdžiui, ryškūs baltos šviesos dryžiai, mirksintys regėjimo lauke.

Retais atvejais drumstelės ir šviesos blyksniai gali būti tinklainės atšokimo, potencialiai pavojingos būklės, požymis. Ankstyva diagnostika yra svarbi gydymo sėkmingumui, todėl, jei atsiranda naujų drumstelių ir/ar šviesos blyksnių, būtina nedelsiant kreiptis į akių specialistą.

Kas lemia plaukiojančių drumstelių atsiradimą?

Drumstelės yra nedidelės akį užpildančio skysčio, dar vadinamo stiklakūniu, drumstys. Tai – želė pavidalo medžiaga, esanti akies obuolio viduje. Vaikystėje stiklakūnis būna pakankamai kietas, tačiau, senstant, jis tampa skystesnis. Drumstelės atsiranda, kai stiklakūnio gabalėliai pradeda judėti šioje vandeningoje medžiagoje. Dėmelės ir gijos meta šešėlį ant tinklainės, taip paveikdamos matymą ir sudarydamos įspūdį tarsi kažkas plaukioja prieš akis.

Kokia galima pagalba?

Įprastai seniai atsiradusios ir nekintančios drumstelės yra nekenksmingos, tačiau regos tikrinimo metu jas visada pastebės Jūsų akių specialistas. Patikros metu akių specialistas gali matyti visas drumsteles, esančias akyje, jų buvimą dokumentuoti ir taip stebėti, ar laikui bėgant atsiranda jų pakitimų.

Jei drumstelės daro įtaką jūsų regėjimo kokybei, „Optikos Pasaulio“ akių specialistai gali pakonsultuoti, ar reikalingas gydymas.

Atminkite

Jei atsiranda naujų drumstelių ir šviesos blyksnių, turėtumėte kuo greičiau pasitikrinti pas akių specialistą. Patikros metu specialistas akių lašų pagalba išplečia vyzdžius, kad matytų aiškų tinklainės vaizdą. Tikrinama, ar nėra tinklainės atšokimo požymių, dėl kurių jus reikėtų nukreipti į ligoninę tolimesniems tyrimams ar gydymui.