Miežis

Miežis yra mažas, skausmingas guzelis, atsirandantis ant akies voko vidinėje arba išorinėje pusėje. Nors gali būti skausmingas, dažniausiai neverta dėl jo nerimauti, visiškai nieko pavojingo, dažniausiai išnyksta pats savaime.

Miezis

Ar žinojote?

„Optikos Pasaulio“ optikose teikiamos įvairios papildomos akių priežiūros paslaugos, padedančios palaikyti Jūsų akių sveikatą. Primename, kad privačios paslaugos Lietuvoje nėra teikiamos nemokamai. Užuot užsisakę vizitą internetu, susisiekite su savo „Optikos Pasaulio“ optika, kad gautumėte išsamesnės informacijos ir suderintumėte vizitą optikoje. 

Kokie yra miežio simptomai?

  • Nedidelis guzelis akies voko vidinėje arba išorinėje pusėje (panašus į dėmelę);
  • Patinęs, paraudę akies vokas;
  • Skausmingumas ar jautrumas, ypač mirksint.

Akies voko išorėje esantys miežiai paprastai yra šiek tiek skausmingesni, tačiau lengviau gydomi. Įprastai atsiranda ant vienos akies, tačiau gali būti ir ant abiejų, arba net keletas miežių ant vieno akies voko. Jų išvaizda gali kelti nerimą, tačiau miežiai labai dažni ir įprastai išnyksta savaime.

Kas sukelia miežio atsiradimą?

Mūsų vokuose yra daugybė mažų liaukų, kurios padeda akį išlaikyti sudrėkintą. Kartais bakterijos, kurios paprastai yra odoje (stafilokokas), gali patekti į vieną iš šių liaukų ir sukelti infekciją. Miežį taip pat gali sukelti užkrėstas blakstienų folikulas.

Kokia galima pagalba?

Po poros savaičių miežis išnyksta savaime. Tačiau yra keletas dalykų, kurių galite imtis, norėdami palengvinti kai kuriuos simptomus.

  • Kad sumažintumėte skausmą, tinimą ir paskatintumėte greitesnį pūlių nutekėjimą, keletą kartų per dieną maždaug 10 minučių, ant pažeistosios akies uždėkite šiltą, pavyzdžiui, flanelės kompresą;
  • Jei skausmas Jus vargina, išgerkite paracetamolio ar ibuprofeno, kaip nurodyta vaistų instrukcijoje;
  • Kol miežis gyja, venkite kontaktinių lęšių nešiojimo ir makiažo, kad nedirgintumėte užkrėstos vietos;

Svarbu, kad nemėgintumėte patys išspausti miežio, nes infekcija gali išplisti

Jei vadovavotės šiais nurodymais, tačiau miežis niekur nedingsta, labiau patinsta, pradeda labiau skaudėti ar paveikia regėjimą, kreipkitės į vietinę optiką, kur akių specialistas galės Jums patarti, kaip toliau elgtis.