Miežis

Miežis yra mažas, skausmingas guzelis, atsirandantis ant akies voko vidinėje arba išorinėje pusėje. Nors gali būti skausmingas, tačiau neverta dėl jo nerimauti, nes akies miežis nėra pavojingas ir dažniausiai išnyksta pats savaime.

Miezis

Ar žinojote?

„Optikos Pasaulio“ optikose teikiamos įvairios papildomos akių priežiūros paslaugos, padedančios palaikyti Jūsų akių sveikatą. Primename, kad privačios paslaugos Lietuvoje nėra teikiamos nemokamai. Užuot užsisakę vizitą internetu, susisiekite su savo „Optikos Pasaulio“ optika, kad gautumėte išsamesnės informacijos ir suderintumėte vizitą optikoje. 

Kokie yra akies miežio simptomai?

  • Nedidelis guzelis akies voko vidinėje arba išorinėje pusėje (panašus į dėmelę);
  • Patinęs, paraudę akies vokas;
  • Skausmingumas ar jautrumas, ypač mirksint.

Miežis ant voko (išorinėje pusėje)  paprastai yra šiek tiek skausmingesnis, tačiau lengviau gydomas. Įprastai miežis atsiranda ant vienos akies, tačiau gali būti ir ant abiejų, arba net keletas miežių ant vieno akies voko. Jų išvaizda gali kelti nerimą, tačiau miežiai labai dažni ir įprastai išnyksta savaime.

Kas sukelia akies miežio atsiradimą?

Mūsų vokuose yra daugybė mažų liaukų, kurios padeda akį išlaikyti sudrėkintą. Kartais bakterijos, kurios paprastai yra odoje (stafilokokai), gali patekti į vieną iš šių liaukų ir sukelti infekciją. Miežį taip pat gali sukelti užkrėstas blakstienų folikulas.

Kokia galima pagalba?

Po poros savaičių miežis ant akies išnyksta savaime. Tačiau yra keletas dalykų, kurių galite imtis, norėdami palengvinti kai kuriuos simptomus.

  • Kad sumažintumėte skausmą, tinimą ir paskatintumėte greitesnį pūlių nutekėjimą, keletą kartų per dieną maždaug 10 minučių, ant pažeistosios akies uždėkite šiltą (pavyzdžiui.: flanelės) kompresą;
  • Jei skausmas Jus vargina, išgerkite paracetamolio ar ibuprofeno, kaip nurodyta vaistų instrukcijoje;
  • Kol miežis gyja, venkite kontaktinių lęšių nešiojimo ir makiažo, kad nedirgintumėte užkrėstos vietos;

Svarbu, kad nemėgintumėte patys išspausti miežio akyje, nes infekcija gali išplisti

Jei vadovavotės šiais nurodymais, tačiau miežis niekur nedingsta, labiau patinsta, pradeda labiau skaudėti ar paveikia regėjimą, kreipkitės į artimiausią optikos saloną, kur akių priežiūros  specialistas galės Jums patarti, kaip toliau elgtis.

Ar akies miežis užkrečiamas?

Miežis yra riebalinių liaukų infekcija. Nusiraminkite, pats miežis nėra užkrečiamas ir negali būtų perduodamas kitam.

Kas sukelia akies miežio atsiradimą?

Miežį sukelia bakterinė infekcija, dažniausiai stafilokokas. Infekcija gali atsirasti blakstienos folikule arba akies riebalinėse liaukose.

Kokie yra pirmieji akies miežio simptomai?

Pirmieji akies miežio simptomai yra: akies voko patinimas,paraudimas, nestiprus skausmas. Taip pat nemalonus jausmas mirksint, padidėjęs jautrumas šviesai.