Miglotas matymas

Miglotas matymas (dažnai painiojamas su neryškiu matymu) įvardijamas tada, kuomet objektai matomi tarsi per drumstą stiklą. Ši būklė taip pat gali sąlygoti spalvų blausumą ir halų atsiradimą aplink šviesos šaltinius.

Miglotas-matymas

Ar žinojote?

„Optikos Pasaulio“ optikose teikiamos įvairios papildomos akių priežiūros paslaugos, padedančios palaikyti Jūsų akių sveikatą. Primename, kad Lietuvoje privačios paslaugos yra mokamos. Vizitą galite užsisakyti internetu, tačiau rekomenduojame susisiekti su savo vietine optika tam, kad gautumėte išsamesnės informacijos ir suderintumėte vizitą optikoje.

Kokie yra migloto matymo simptomai?

Miglotą matymą gali sukelti įvairios priežastys. Miglotas matymas nėra tas pats kaip neryškus matymas, kuris lemia regėjimo aštrumo paradimą, pasireiškiantį „išplaukusiu“ vaizdu. Simptomų derinys bus skirtingas, priklausomai nuo pagrindinės priežasties, tačiau gali pasireikšti:

  • Neryškus matymas arba dvejinimasis akyse;
  • Išsausėjusios akys;
  • Halų atsiradimas aplink šviesos šaltinius;
  • Jautrumas šviesai;
  • Ašarojančios akys;
  • Suprastėjęs matymas naktį;
  • Raudonis ir akių skausmingumas (pvz, paraudusios akys).

Kas lemia migloto matymo atsiradimą?

Dažniausia migloto regėjimo priežastis yra katarakta, kai akies lęšiukas praranda skaidrumą. Įprastai katarakta vystosi senėjimo proceso metu, todėl dažniausiai yra nustatoma vyresnio amžiaus asmenims.

Ragenos (skaidrus dangalas priekinėje akies dalyje) pokyčiai ir pažeidimai, įskaitant infekcijas ir uždegimus, taip pat gali būti migloto matymo atsiradimo priežastimi.

Retesnės priežastys, galinčios prisidėti prie migloto matymo atsiradimo, gali būti šios: diabetas, regos nervo liga ir geltonosios dėmės degeneracija.

Kokia galima pagalba?

Miglotas matymas gali būti kitų sveikatos sutrikimų požymis, todėl jei Jums atsiranda anksčiau minėti simptomai, svarbu apsilankyti pas savo akių specialistą ar šeimos gydytoją. Jie galės nustatyti, ar miglotas regėjimas yra susijęs su rimtesniais sveikatos sutrikimais, taip pat patikrins Jūsų akių sveikatą ir patars, ką daryti toliau.