Blefaritas

Tai – raudoni ir patinę akių vokai, ypač aplink kraštus, gali būti dėl infekcijos ar odos būklės. Tai nėra pavojinga, bet gali sąlygoti tolimesnes problemas, tokias kaip sausų akių sindromas. Blefaritas – tai gana dažna būklė, sudaranti maždaug 1 iš 20 su akimis susijusių problemų.

Blefaritas

Ar žinojote?

„Optikos Pasaulio” optikose teikiamos įvairios papildomos akių priežiūros paslaugos, padedančios palaikyti Jūsų akių sveikatą. Privačių paslaugų teikimas Lietuvoje yra mokamas. Užsiregistruoti vizitui galite internetu arba susisiekite su Jūsų „Optikos Pasaulio” optika tam, kad gautumėte išsamesnės informacijos ir suderintumėte vizitą optikoje. 

Kokie yra blefarito simptomai?

  • Niežtintys ir skausmingi akių vokai;
  • Akių vokų sulipimas tarpusavyje, dėl to tampa sunku atsimerkti, ypač po miego;
  • Blakstienos tampa trapios arba riebaluotos.

Blefaritas gali išsivystyti bet kokiame amžiuje, bet yra dažnesnis vyresnių nei 40 metų asmenų amžiaus grupėje. Blefaritas nepavojingas, tačiau gali lemti tolimesnes problemas. Pavyzdžiui, daugeliui žmonių, turintiems blefaritą, išsivysto ir sausų akių sindromas, sukeliantis sausų akių pojūtį, perštėjimą ir skausmą. Rimtos, regėjimą galinčios paveikti būklės yra retos, ypač, jei atsiradusios komplikacijos yra nustatomos ir suvaldomos laiku.

Kas lemia blefarito atsiradimą?

  • Blefaritą gali sukelti infekcija arba odos būklių komplikacijos;
  • Seborėjinis dermatitas – būklė, dėl kurios oda tampa riebi ir pleiskanojanti;
  • Rožinė (rožiniai spuogai) – būklė, dėl kurios veidas tampa raudonas ir dėmėtas.

Kokia galima pagalba?

Dažniausiai blefaritas yra lėtinė būklė. Daugumai žmonių pasireiškia pasikartojantys epizodai, tarp kurių būna besimptomiai laikotarpiai. Nors, įprastai, negali būti visiškai išgydytas, blefarito simptomus suvaldyti padeda kasdienis akių vokų plovimas šiltu kompresu – švelniai masažuojant akių vokus ir nuo jų nuvalant traiškanas. Taip pat labai efektyvios yra specialios medicininės servetėlės. Sudėtingesnių būklių atvejais gali prireikti antibiotikų, kurie gali būti vartojami į akį ar ant voko, arba geriami tablečių pavidalu. Pavieniais atvejais dėl tolimesnio ištyrimo ir gydymo gali prireikti vizito pas oftalmologą. 

Jei manote, kad Jums reikalinga pagalba, kreipkitės į vietinį „Optikos Pasaulio“ akių specialistą.