Konjunktyvitas

Konjuktyvitas – tai akį dengiančios membranos ir vidinės akies voko pusės uždegimas, sukeliantis akių paraudimą, perštėjimą ir deginimo pojūtį.

Gana dažnas uždegimas, kuris paveikia vienos ar abiejų akių plono audinio sluoksnį, vadinamą jungine (uždengia priekinę akies dalį ir vidinius vokų paviršius) ir sukelia uždegimą. Dar kitaip vadinamas – „rožine akimi“.

Konjunktyvitas

Ar žinojote?

„Optikos Pasaulio“ optikose teikiamos įvairios papildomos akių priežiūros paslaugos, padedančios palaikyti Jūsų akių sveikatą. Informuojame, kad Lietuvoje privačios paslaugos yra mokamos. Užuot užsisakę vizitą internetu, susisiekite su savo „Optikos Pasaulio“ optika, kad gautumėte išsamesnės informacijos ir suderintumėte vizitą optikoje. 

Kokie yra konjunktyvito simptomai?

  • Paraudimas, paryškėjęs kraujagyslių tinklas, paburkimas;
  • Deginimo pojūtis akyje; pojūtis tarsi „akys pripiltos žvyro“;
  • Niežulys;
  • Sulipusios ir traiškanojančios blakstienos – pabudus akys būna tarsi suklijuotos, todėl sunku atsimerkti.

Konjunktyvito simptomai gali būti skirtingi, priklausomai nuo pagrindinės jį sukėlusios priežasties. Įprastai, paveiktoji akis būna paraudusi, matomas ryškesnis kraujagyslių tinklas, kartais atsiranda paburkimas.

Nedelsdami kreipkitės į akių specialistą, bendrosios praktikos gydytoją, jei atsiranda šie simptomai: akių skausmas, jautrumas šviesai, sutrikęs regėjimas ar stiprus akių paraudimas. Šie simptomai gali būti rimtesnio sutrikimo požymis.

Kas lemia konjunktyvito atsiradimą?

Yra trys pagrindinės rožinės akies priežastys: infekcija, alerginė reakcija ar sudirginimas.

  • Infekcija – gali būti bakterinė ar virusinė;
  • Alerginė reakcija – pavyzdžiui, žiedadulkėms. Dažniausiai tai sukelia niežulį;
  • Sudirginimas – kai akis kontaktuoja su dirginančia medžiaga: šampūnu, chloruotu vandeniu ar iškritusiomis blakstienomis;
  • Kitos uždegimo priežastys lemia skirtingų simptomų pasireiškimą ir atitinkamą gydymo eigą.

Kokia galima pagalba?

Konjunktyvitui ne visada reikalingas gydymas, nes simptomai įprastai pagerėja po poros savaičių. Gydymo eiga priklauso nuo to, kas sukėlė ligą. Gali prireikti naudoti antibiotikus lašų pavidalu, kad būtų išgydyta infekcija, arba antihistamininius vaistus, jei tai alerginio tipo konjunktyvitas. Priešingu atveju, geriausia nedirginti akių – venkite dėvėti kontaktinius lęšius ar akių makiažą, kol konjunktyvitas išnyks.