Astigmatizmas

Astigmatizmas yra labai dažna ir koreguojama neryškaus matymo priežastis, taip pat kaip trumparegystė ir toliaregystė.

Tam, kad matytume visiškai aiškiai, bet kuris objektas, į kurį žvelgiame, turi būti tolygiai sufokusuotas akyje. Astigmatizmas atsiranda tuomet, kada dalis matomo vaizdo yra nuolat nefokusuojama, kas ir lemia neryškų matymą. 

Astigmatizmas

Ar žinojote?

Astigmatizmas yra ir dažna, ir lengvai įveikiama problema. Dauguma žmonių, turinčių astigmatizmą, nešioja akinius arba kontaktinius lęšius. Tam, kad rastumėte Jums labiausiai tinkantį sprendimo būdą, apsilankykite pas savo akių specialistą.

Kokie yra astigmatizmo simptomai?

Dauguma žmonių, nešiojančių akinius, turi ir kokią nors astigmatizmo formą. Labiau pažengusiose stadijose arba netaikant gydymo, gali pasireikšti šie simptomai:

  • Galvos skausmai;
  • Poreikis prisimerkti, kad būtų galima aiškiau matyti;
  • Akių įtampa ar nuovargis, atliekant ilgiau trunkančias užduotis, pavyzdžiui, skaitant knygą ar žiūrint į kompiuterio ekraną.

Kas lemia astigmatizmo atsiradimą?

Įprastai astigmatizmas būna įgimtas, tačiau gali išsivystyti ir gyvenimo eigoje dėl su amžiumi susijusių pakitimų. Nėra aišku, kodėl taip atsitinka, bet labiausiai tikėtina, kad tai susiję su genetika. Be to, jei esate trumparegis ar toliaregis, taip pat yra didesnė tikimybė, kad turėsite ir astigmatizmą. Astigmatizmas gali išsivystyti po:

  • Akių traumos;
  • Akių operacijos;
  • Akių ligos.

Kokia galima pagalba?

Daugeliu atvejų, astigmatizmas koreguojamas akiniais, kontaktiniais lęšiais (vadinamaisiais toriniais lęšiais) ar net chirurginiu būdu. 

Jūsų akių specialistas astigmatizmą gali nustatyti atliekant įprastinį akių patikrinimą ir rekomenduoti geriausiai Jums tinkantį korekcijos variantą.