Pavėluoto vizito pas akių ligų gydytojus kaina – žvairumas?

Neišgydytas žvairumas apriboja galimybę dirbti tam tikrą darbą: žmogus negali vairuoti automobilio, dirbti odontologu, elektriku, chirurgu, frezuotoju, rinktis daugybę kitų specialybių. Žvairumas – nekoreguotos toliaregystės arba astigmatizmo komplikacija, paprastai tariant – ne laiku uždėtų akinių pasekmė, o komplikacijos kaip žinia yra gydomos sunkiau. Todėl jei gydytojas paskyrė akinius, juos būtina nešioti.

Normaliai matantis žmogus sugeba abiejų akių vaizdus sulieti į vieną, įvertinti objektų atstumus, jis mato vientisą vaizdą abiem akimis, o žvairuojantis negali vaizdo sulieti į vieną. Jei ilgai žvairuoja tik viena akis, regėjimas ja blogėja, akis pradeda tinginiauti, nesivysto. Ji priverčiama dirbti uždengus geriau matančią akį. Ir tėvams, ir vaikui būtina iškęsti laikinus nepatogumus.

Dauguma tėvų vaikų regėjimu susirūpina tiktai tuomet, kai šie ruošiasi į pirmąją klasę. Gydytojai teigia, kad iki to laiko regos sutrikimai turėtų būti pakoreguoti ir išgydyti. Kuo ankščiau jie nustatomi, tuo lengviau įveikiami. Tėvai turėtų tai atsiminti.

Atgal