Ašarojančios akys

Atsiranda tada, kai akys gamina per daug ašarų arba jos negali tinkamai nutekėti. Ši problema gali atsirasti bet kam ir sukelti neryškų matymą, akių vokų skausmingumą, bendrą diskomfortą, sudirgimą ir akių sulipimą.

Ašarojančios akys

Ar žinojote?

„Optikos Pasaulio“ optikose teikiamos įvairios papildomos akių priežiūros paslaugos, padedančios palaikyti jūsų akių sveikatą. Primename, kad privačių paslaugų teikimas nėra nemokamas. Užuot užsisakę vizitą internetu, susisiekite su savo „Optikos Pasaulio“ optika, kad gautumėte išsamesnės informacijos ir suderintumėte vizitą optikoje. 

Kas sukelia ašarojančių akių atsiradimą?

Yra keletas galimų priežasčių. Paprastai akių vokuose esančios liaukos išskiria riebią medžiagą, kuri sulėtina ašarų išgaravimą mirksint. Kai šios liaukos tinkamai nefunkcionuoja, akyse gali atsirasti sausų lopinėlių; tai vadinama sausų akių sindromu. Šie lopinėliai tampa skausmingi, kyla refleksinis atsakas ir akys pradeda gaminti daugiau ašarų. Tai labiausiai tikėtina ašarojančių akių būklės priežastis.

Kitos galimos priežastys:

  • Apatinis akies vokas nukąra žemyn nuo akies – dėl to ašaroms tampa sunkiau pasiekti nutekėjimo kanalus;
  • Į vidinę akies pusę užsirietę akių vokai;
  • Akių vokų kraštų uždegimas;
  • Užsikimšę ar susiaurėję ašarų kanalai;
  • Akių sudirginimas (pavyzdžiui, dėl chemikalų garavimo ar smėlio);
  • Akių infekcija, pavyzdžiui, konjunktyvitas;
  • Alergija.

Kokia galima pagalba?

Jei Jūsų akys ašaroja nuolat arba aplink akis yra patinę ar turite guzelių, apsilankykite pas „Optikos Pasaulio“ akių specialistą. Jis identifikuos Jūsų simptomus.

Jei sergate sausų akių sindromu, Jums gali būti paskirti drėkinantys akių lašai, patariama vengti veiklos, dėl kurios simptomai paūmėja, arba apmokoma paprastų akių higienos veiksmų.

Taip pat, Jūsų bendrosios praktikos gydytojas gali skirti papildomų vaistų, jei nustatoma alerginė ar infekcinė sutrikimo priežastis. Kai kuriais atvejais galite būti nukreipti pas oftalmologą išsamesniam ašarų latakų ištyrimui.