Subkonjunktyvinis kraujavimas

Labiau žinomas kaip trūkusi akies kraujagyslė, subkonjunktyvinis kraujavimas atsiranda, kai pratrūksta viena iš smulkiųjų kraujagyslių, esančių tiesiai po plonu akies apsauginiu sluoksniu (jungine), ir susidaro raudona išsiliejusio kraujo dėmelė ant baltosios akies dalies (skleros). Nors atrodo ir skamba grėsmingai, ši būklė, kai akies paviršiuje trūksta kraujagyslė, nesukelia skausmo ir dažniausiai yra nepavojinga.

Subkonjunktyvinis kraujavimas

Ar žinojote?

Kai kuriose „Optikos Pasaulio“ optikose teikiamos įvairios papildomos akių priežiūros paslaugos, padedančios palaikyti jūsų akių sveikatą. Primename, kad privačios paslaugos yra mokamos. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į „Optikos Pasaulio“ optiką.

Subkonjunktyvinio kraujavimo simptomai

Akivaizdžiausias simptomas yra raudona dėmelė ant baltosios akies dalies. Gali atrodyti bauginančiai, ir gali būti didesnė, jei vartojate tokius vaistus kaip aspirinas ar varfarinas, kurie veikia kraujo krešėjimą, tačiau jaudintis neverta.

Išskyrus šį, nepatirsite jokių kitų subkonjunktyvinio kraujavimo simptomų. Nejausite jokio skausmo ir tai neturės jokios įtakos Jūsų regėjimui. Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti pilnumo pojūtis akyje arba pojūtis tarsi į akį būtų patekę smėlio.

Kas sukelia kraujagyslės trūkimą akyje?

Akies kraujagyslės trūkimas gali įvykti spontaniškai ir ne visada įmanoma nustatyti tikslią to priežastį, tačiau kai kurios subkonjunktyvinio kraujavimo priežastys gali būti:

  • Įtampa, kosulys ar čiaudulys;
  • Akies sužalojimas;
  • Akių operacija.

Subkonjunktyvinio kraujavimo diagnostika

Tais atvejais, kai subkonjunktyvinis kraujavimas įvyko spontaniškai, diagnozavimas yra gana nesudėtingas, reikia tik patyrusio gydytojo. Tačiau jei turėjote kokių nors akių operacijų, akies ar galvos traumų ar įtariate, kad kažkas galėjo patekti į akį, tuomet reikia išsamesnės apžiūros.

Kaip gydomas subkonjunktyvinis kraujavimas?

Daugeliu subkonjunktyvinio kraujavimo atvejų neprireikia jokio gydymo, nes, įprastai, jis praeina savaime po poros savaičių. Jei jaučiate ar dirginimą ar pojūtį, tarsi akyse būtų pripilta smėlio, pasiteiraukite vaistininko, kokius drėkinamuosius akių lašus naudoti.

Rekomenduojame apsilankyti pas bendrosios praktikos gydytoją, kad Jums būtų patikrintas akispūdis, ypač, jei kraujavimas vis kartojasi. Jis atliks papildomus išsamesnius tyrimus.

Jei trūkusi kraujagyslė atsirado dėl akies sužalojimo, turėtumėte kreiptis pas savo akių specialistą, kad įsitikintumėte, jog akyje nėra stipresnių sužalojimų. Jis gali nukreipti jus pas oftalmologą išsamesniam ištyrimui.

Jei subkonjunktyvinis kraujavimas vis kartojasi, turėtumėte apsilankyti pas savo bendrosios praktikos gydytoją, kad būtų nustatytos galimos šios būklės priežastys, tarp kurių gali būti aukštas kraujospūdis ar prastas kraujo krešėjimas.

Kiek ilgai akyje išlieka trūkusi kraujagyslė?

Panašiai kaip mėlynė ant odos, subkonjunktyvinis kraujavimas pamažu šviesės ir išnyks po poros savaičių. Tai gali trukti nuo vienos savaitės iki trijų savaičių.

Subkonjunktyvinio kraujavimo prevencija

Akies kraujagyslės gali spontaniškai pratrūkti dėl natūralių priežasčių, kurių Jūs negalite kontroliuoti, todėl ne visada įmanoma išvengti akies kraujagyslių plyšimo.

Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, yra užtikrinti gerą akių sveikatą:

  • Tinkami prižiūrėkite kontaktinius lęšius;
  • Svetimkūnius iš akies pašalinkite naudodami akių lašus;
  • Dėvėkite apsauginius akinius sporto metu;
  • Reguliariai tikrinkite akis ir nedelsdami kreipkitės į savo akių specialistą, kai tik iškyla regėjimo problemų.