Optikos pasaulis / Subkonjunktyvinis kraujavimas

Subkonjunktyvinis kraujavimas

Simptomai

  • Raudona dėmėlė ant baltos akies dalies
  • Pojūtis tarsi akyse yra smėlio

Diagnostika

Nustatomas atliekant išsamią akių apžiūrą

Gydymas

  • Drėkinamieji akių lašai
  • Apsauginių akinių dėvėjimas
Subkonjunktyvinis kraujavimas akyje

Kas yra subkonjunktyvinis kraujavimas?

Labiau žinomas kaip trūkusi akies kraujagyslė, subkonjunktyvinis kraujavimas atsiranda, kai pratrūksta viena iš smulkiųjų kraujagyslių, esančių tiesiai po plonu akies apsauginiu sluoksniu (jungine), ir susidaro raudona išsiliejusio kraujo dėmelė ant baltosios akies dalies (skleros). Nors atrodo ir skamba grėsmingai, ši būklė, kai akies paviršiuje trūksta kraujagyslė, nesukelia skausmo ir dažniausiai yra nepavojinga.

Kokie subkonjunktyvinio kraujavimo simptomai?

Akivaizdžiausias simptomas yra raudona dėmelė ant baltosios akies dalies. Gali atrodyti bauginančiai, ir gali būti didesnė, jei vartojate tokius vaistus kaip aspirinas ar varfarinas, kurie veikia kraujo krešėjimą, tačiau jaudintis neverta.

Išskyrus šį, nepatirsite jokių kitų subkonjunktyvinio kraujavimo simptomų. Nejausite jokio skausmo ir tai neturės jokios įtakos Jūsų regėjimui. Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti pilnumo pojūtis akyje arba pojūtis tarsi į akį būtų patekę smėlio.

Kas lemia subkonjunktyvinio kraujavimo atsiradimą?

Akies kraujagyslės trūkimas gali įvykti spontaniškai ir ne visada įmanoma nustatyti tikslią to priežastį, tačiau kai kurios subkonjunktyvinio kraujavimo priežastys gali būti:

  • Įtampa, kosulys ar čiaudulys;
  • Akies sužalojimas;
  • Akių operacija;
  • Aukštas kraujo spaudimas.

Kaip vyksta subkonjunktyvinio kraujavimo diagnostika?

Tais atvejais, kai subkonjunktyvinis kraujavimas įvyko spontaniškai, diagnozavimas yra gana nesudėtingas, reikia tik patyrusio gydytojo. Tačiau jei turėjote kokių nors akių operacijų, akies ar galvos traumų ar įtariate, kad kažkas galėjo patekti į akį, tuomet reikia išsamesnės apžiūros.

Daugeliu subkonjunktyvinio kraujavimo atvejų neprireikia jokio gydymo, nes, įprastai, jis praeina savaime po poros savaičių. Jei jaučiate ar dirginimą ar pojūtį, tarsi akyse būtų pripilta smėlio, galite pavartoti drėkinamuosius akių lašus.

Jei trūkusi kraujagyslė atsirado dėl akies sužalojimo, turėtumėte kreiptis pas savo akių specialistą, kad įsitikintumėte, jog akyje nėra stipresnių sužalojimų.

Jei subkonjunktyvinis kraujavimas vis kartojasi, turėtumėte apsilankyti pas savo bendrosios praktikos gydytoją, kad būtų nustatytos galimos šios būklės priežastys, tarp kurių gali būti aukštas kraujospūdis ar prastas kraujo krešėjimas.

Kokia galima pagalba?

Akies kraujagyslės gali spontaniškai pratrūkti dėl natūralių priežasčių, kurių Jūs negalite kontroliuoti, todėl ne visada įmanoma išvengti akies kraujagyslių plyšimo.

Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, yra užtikrinti gerą akių sveikatą:

  • Tinkamai prižiūrėkite kontaktinius lęšius;
  • Svetimkūnius iš akies pašalinkite naudodami akių lašus;
  • Dėvėkite apsauginius akinius sporto metu;
  • Reguliariai tikrinkite akis ir nedelsdami kreipkitės į savo akių specialistą, kai tik iškyla regėjimo problemų.

Pasirūpinkite savo akimis!

Akių priežiūros specialistai rekomenduoja regėjimą tikrinti bent kartą per metus, nesvarbu, ar regėjimo korekcija yra reikalinga ar ne.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek ilgai akyje išlieka trūkusi kraujagyslė?

Panašiai kaip mėlynė ant odos, subkonjunktyvinis kraujavimas pamažu šviesės ir išnyks po poros savaičių. Tai gali trukti nuo vienos savaitės iki trijų savaičių.

Ar trūkus kraujagyslei skauda akį?

Tūkus akies kraujagyslei nejausite jokio skausmo ir tai neturės jokios įtakos Jūsų regėjimui.

Ar kreiptis į gydytoją esant sukonjunktyviniam kraujavimui?

Jei subkonjunktyvinis kraujavimas vis kartojasi, turėtumėte apsilankyti pas savo gydytoją, kad būtų nustatytos galimos šios būklės priežastys, tarp kurių gali būti aukštas kraujospūdis ar prastas kraujo krešėjimas