Diabetas

Cukrinis diabetas yra lėtinė (ilgai trunkanti) sveikatos būklė, veikianti tai, kaip jūsų kūnas maistą paverčia energija. Didžioji dalis jūsų valgomo maisto yra suskaidoma į cukrų (dar vadinamą gliukoze) ir išleidžiama į kraują. Kai padidėja cukraus kiekis kraujyje, tai rodo, kad kasa išskiria insuliną.

Diabetas
Diabetas

Kas yra diabetinis akių tyrimas?

Diabetinės akies egzaminas yra išsamus jūsų tinklainės ir kitų akių dalių, kurias gali paveikti diabetas, sveikatos įvertinimas.

Peržiūrėkime, kas yra diabetinis akių tyrimas, kas tai susiję ir kodėl tai taip svarbu.

Ką apima diabetinis akių egzaminas?

Diabetiniai akių egzaminai gali būti skirtingo ilgio ir apimties, priklausomai nuo to, kas jūsų akių gydytojui atrodo būtina norint sėkmingai valdyti jūsų sveikatos būklę.

Pavyzdžiui, jei jums ką tik buvo diagnozuotas cukrinis diabetas ir neseniai atlikote išsamų akių tyrimą, kuriame nebuvo jokių diabetinės retinopatijos požymių, dėl tolesnio diabetinio akių tyrimo gali prireikti, kad gydytojas paprasčiausiai patikrintų tinklainės būklę.

Bet jei sergate cukriniu diabetu kelerius metus ir gydytojas jau nustatė retinopatijos požymius ar kitas su jūsų liga susijusias akių problemas, jūsų diabetinės akies egzaminas gali būti išsamesnis ir gali apimti net tam tikrą gydymo kabinete formą.

Ką apima diabetinis akių egzaminas?

Diabetinių akių egzaminuose daugiausia dėmesio skiriama bet kokioms galimoms akių sveikatos problemoms, kurias gali sukelti diabetas, įskaitant:

Diabetinė retinopatija, pagrindinė aklumo priežastis atsiranda, kai akies kraujagyslės pradeda tekėti. Negydomi nuotėkiai laikui bėgant pablogėja ir sukelia skirtingą aklumą. Ankstyvas nustatymas ir gydymas dažnai gali sutaupyti dalį ar visą regėjimą.