Įmonės jubiliejus − kariškų linksmybių laukas

Šventei parinko temą

Sproginėjančios bombos. Klyksmai palapinėse. Užpuolimas ir karo lauko tardymo procesai. Maskuojamasis kariškas garderobas. Kareiviška košė. Vadų komandos ir rikiuočių skanduotės.

Ir visa tai − ne šauktinių ar savanorių būrio karinės pratybos, o Vilniaus bendrovės “Optikos pasaulis” dešimties metų gyvavimo sukakties šventė prie Platelių ežero.

Optikos pasaulio kolektyvas

Prieš kelerius metus bendrovės švęsdavo paprastai − vaišinosi, bendravo, šoko ir dainavo. Dabar to jau nebeužtenka. Pasaulyje, kuriame švęsti galima dažniau bei įvairiau ir kuris siūlo daug pramogų, per kolektyvo šventę norisi ko nors įdomiau. Todėl bendrovių vadovai kviečiasi profesionalius pramogų organizatorius, kurie kuria scenarijus, paskirsto kolektyvo darbuotojams vaidmenis.

Sproginėjo bombos ir granatos

Kodėl “Optikos pasaulis” pasirinko karą? Gal dėl to, kad šiuolaikiniai ginklai neapsieina be geros optikos? O gal todėl, kad kareiviui reikalingas geras regėjimas ar mažų mažiausiai geri akiniai? Bet ar kova rinkoje kartais neprimena karo?

Karo lauko pratybų imitacijai buvo palanki ir visa kaimo turizmo sodybos “Ąžuolų sala” aplinka: kalva su sodyba, kariuomenės štabo būstinės vieta ir bendrovės padalinių komandų pasirodymų scena virtusi terasa, šalia jos − atviros palapinės su kariškų vaišių stalais, žemiau − slėnis nakvynei skirtoms palapinėms ir su krepšinio aikštele. Nuo pat šeštadienio ryto čia pradėta vaidinti karą. Buvo surengtos netikrų bombų − balionų su vandeniu − mėtymo varžybos, paskui – mados varžybos, kurių metu teko kurti aprangą iš laikraščių.

Krepšinis irgi nebuvo paprastas, nes, be mėtymo į krepšį, teko sprogdinti žaidėjams prie kojų pririštus balionus − tam, kad priešininkų komandos žaidėjas iškristų ir komanda sumažėtų. Įsijautę sirgaliai į žaidėjus mėtė bombas − balionus su vandeniu, nors šitai ir nebuvo numatyta taisyklėse.

Neapsieita ir be striptizo

Įvairių miestų komandos pristatė teatralizuotus raportus. Jie buvo skanduojami, dainuojami, skaitomi iš lapo. Kauniečiai ir kėdainiečiai vaidino medicinos būrį ir pilstė į mažas taureles paslaptingą vaistą
nuo pavojingo viruso. Šokančios medicinos seserys šitaip gydė kiekvieną, kuris tik panorėjo.Vilniečių būrys, bandydami išplėsti karišką temą, savo pasirodymą pavadino “Svajonių pasaulis armijoje”, kurio metu būta ir švelnių striptizo elementų. Ritminio šokio ir skanduotės metu merginos kareiviškai ryžtingai nusiplėšė nuo savęs kareiviškas kelnes ir švarkelius, likdamos su trumpais sijonukais ir dangaus žydrumo marškinėliais.

Personalo direktorei − titulas

Po grupės prisistatymų buvo kepami šašlykai, apdovanoti darbuotojai už gerus pasirodymus sąskrydyje ir gerą darbą. Dešimt minučių iki dvyliktos − kai kam baimę įvariusi staigmena, imituojanti užpuolimą. Baimės įspūdžiui sustiprinti − specialūs fejerverkai ir sprogimų bei šūvių garso įrašai, pabudinę iš miegų tuos, kurie paskubėjo kristi į guolius palapinėse. Tardoma personalo direktorė, kuriai vėliau suteikiamas generolo titulas, ir tai palydima jau nebe kariškais, o šventiniais fejerverkais.”Daugelis dėkojo mums už šventę, nors kai kas jautėsi mažumėlę pavargę”,− kitą dieną sakė bendrovės personalo direktorė. Ji dar kartą įsitikino, kad panašios šventės − labai reikalingos.

Rasa Čergelienė
“Lietuvos ryto” korespondentė