3 priežastys, kodėl verta pirkti akinius internetu

Akinius nešioja beveik visi, tai yra praktiškai nenuginčijamas faktas. Vieni nešioja akinius todėl, kad blogai mato, kiti kad apsaugotų akis nuo saulės spindulių, o dar kiti, nes tai tiesiog gražu ir stilinga. Tačiau kiekvienas akinių nešiotojas turi skirtingą akinių pirkimo būdą, kuris kartais būna puikus, o kartais tiesiog nepraktiškas ir nepatogus. Racionaliausias būdas, tai pirkti akinius internetu, dėl trijų paprastų priežasčių.

Moteris su akiniais akinius perka internetu

Vienas svarbiausių faktorių perkant akinius internetu, tai didelis pasirinkimas. Būnant fiziškai kuriam nors optikos salone, nematome tiek daug akinių modelių, kaip matome įvedę į google paieškos langelį “akiniai internetu”. Nes tiesiog kartais vienas ar kitas modelis būna išpirktas optikoje ir jo net nepamatysime. Internetinė akinių parduotuvė parodo net ir tuos modelius, kurių neturi fiziškai sandėlyje. Nepaisant to, kad tuo momentu nebus galimybės įsigyti patinkančio akinių modelio, visada galima bent jau pasižiūrėti kas tai per modelis ir ar mums tiktų. Visiškai nesvarbu ar norite pirkti tiktai saulės akinius internetu, ar tai būtų akiniai su dioptrijomis ar tiesiog stilingi akiniai, visų akinių rūšių pasirinkimas internete yra didesnis. Yra įvairios kategorijos pagal kurias patogiai ir greitai randamas patinkantis modelis ir rūšis, pvz.:
akiniai skaitymui internetu, akiniai su dioptrijomis internetu, akiniai nuo saulės internetu, akiniai be dioptriju internetu ir t.t. Bet kurios kategorijos pasirinkimas ir įvedimas į langelį Jūsų internetinėje naršyklėje, žymiai greičiau Jus prives prie to, ko ieškote.

ĮvairiauĮvairiausios akcijos akiniams, nuolaidos ir spec. pasiūlymai sudaro antrą priežastį, kodėl akiniai internetu yra geresnis pasirinkimas perkant akinius. Galima rasti įvairiausių rūšių akinių gamintojų už patrauklesnę kainą. Tai yra bene didžiausias motyvas ieškoti akinių internetu. Vistiek dauguma klientų, pirkdami akinius internetu, nustato filtrą paieškoje “pagal kainą” ir “scrollinant” žemyn iki tam tikros kainos (kurią gali sau leisti akiniams) išsirenka patinkanti modelį. Praktiškas būdas rasti patinkantį modelį už prieinamą kainą.

Trečia, bet ne mažiau svarbi priežastis, tai laikas, kurį galima sutaupyti perkant akinius internetu. Neišeinant iš savo kambario matome kas mums patinka, išsirenkame poros paspaudimų dėka ir laukiame kada kurjeris paskambins į duris ir pristatys išrinktus akinius. Nereikia važinėti po optikos salonus ir ieškoti patinkančio modelio.

Išvardintos priežastys ir argumentai parodo, kad perkant akinius internetu Išvardintos priežastys ir argumentai parodo, kad perkant akinius internetu galima sutaupyti ir laiką, ir pinigus. Sutaupomas laikas, nes pats pirkimo procesas užtrunka mažiau, vos porą paspaudimų. Laikas sutaupomas dar dėl antros priežasties, nes išsirinkti patinkantį akinių modelį galima greičiau dėl labai plataus akinių pasirinkimo. Randame tai ko ieškome. Ir žinoma pinigai sutaupomi dėl akcijų ir pasiūlymų, kurie sukuria galimybę garsių gamintojų akinius nusipirkti pigiau.

Įmonės jubiliejus − kariškų linksmybių laukas

Šventei parinko temą

Sproginėjančios bombos. Klyksmai palapinėse. Užpuolimas ir karo lauko tardymo procesai. Maskuojamasis kariškas garderobas. Kareiviška košė. Vadų komandos ir rikiuočių skanduotės.

Ir visa tai − ne šauktinių ar savanorių būrio karinės pratybos, o Vilniaus bendrovės “Optikos pasaulis” dešimties metų gyvavimo sukakties šventė prie Platelių ežero.

Optikos pasaulio kolektyvas

Prieš kelerius metus bendrovės švęsdavo paprastai − vaišinosi, bendravo, šoko ir dainavo. Dabar to jau nebeužtenka. Pasaulyje, kuriame švęsti galima dažniau bei įvairiau ir kuris siūlo daug pramogų, per kolektyvo šventę norisi ko nors įdomiau. Todėl bendrovių vadovai kviečiasi profesionalius pramogų organizatorius, kurie kuria scenarijus, paskirsto kolektyvo darbuotojams vaidmenis.

Sproginėjo bombos ir granatos

Kodėl “Optikos pasaulis” pasirinko karą? Gal dėl to, kad šiuolaikiniai ginklai neapsieina be geros optikos? O gal todėl, kad kareiviui reikalingas geras regėjimas ar mažų mažiausiai geri akiniai? Bet ar kova rinkoje kartais neprimena karo?

Karo lauko pratybų imitacijai buvo palanki ir visa kaimo turizmo sodybos “Ąžuolų sala” aplinka: kalva su sodyba, kariuomenės štabo būstinės vieta ir bendrovės padalinių komandų pasirodymų scena virtusi terasa, šalia jos − atviros palapinės su kariškų vaišių stalais, žemiau − slėnis nakvynei skirtoms palapinėms ir su krepšinio aikštele. Nuo pat šeštadienio ryto čia pradėta vaidinti karą. Buvo surengtos netikrų bombų − balionų su vandeniu − mėtymo varžybos, paskui – mados varžybos, kurių metu teko kurti aprangą iš laikraščių.

Krepšinis irgi nebuvo paprastas, nes, be mėtymo į krepšį, teko sprogdinti žaidėjams prie kojų pririštus balionus − tam, kad priešininkų komandos žaidėjas iškristų ir komanda sumažėtų. Įsijautę sirgaliai į žaidėjus mėtė bombas − balionus su vandeniu, nors šitai ir nebuvo numatyta taisyklėse.

Neapsieita ir be striptizo

Įvairių miestų komandos pristatė teatralizuotus raportus. Jie buvo skanduojami, dainuojami, skaitomi iš lapo. Kauniečiai ir kėdainiečiai vaidino medicinos būrį ir pilstė į mažas taureles paslaptingą vaistą
nuo pavojingo viruso. Šokančios medicinos seserys šitaip gydė kiekvieną, kuris tik panorėjo.Vilniečių būrys, bandydami išplėsti karišką temą, savo pasirodymą pavadino “Svajonių pasaulis armijoje”, kurio metu būta ir švelnių striptizo elementų. Ritminio šokio ir skanduotės metu merginos kareiviškai ryžtingai nusiplėšė nuo savęs kareiviškas kelnes ir švarkelius, likdamos su trumpais sijonukais ir dangaus žydrumo marškinėliais.

Personalo direktorei − titulas

Po grupės prisistatymų buvo kepami šašlykai, apdovanoti darbuotojai už gerus pasirodymus sąskrydyje ir gerą darbą. Dešimt minučių iki dvyliktos − kai kam baimę įvariusi staigmena, imituojanti užpuolimą. Baimės įspūdžiui sustiprinti − specialūs fejerverkai ir sprogimų bei šūvių garso įrašai, pabudinę iš miegų tuos, kurie paskubėjo kristi į guolius palapinėse. Tardoma personalo direktorė, kuriai vėliau suteikiamas generolo titulas, ir tai palydima jau nebe kariškais, o šventiniais fejerverkais.”Daugelis dėkojo mums už šventę, nors kai kas jautėsi mažumėlę pavargę”,− kitą dieną sakė bendrovės personalo direktorė. Ji dar kartą įsitikino, kad panašios šventės − labai reikalingos.

Rasa Čergelienė
“Lietuvos ryto” korespondentė

„Optikos pasaulio” salonuose – pažangūs Acuvue® kontaktiniai lęšiai

Nešiojantiems kontaktinius lęšius – geros naujienos iš „Optikos pasaulio“ parduotuvių bei salonų.

Juose jau yra naujausių „Johnson & Johnson” kontaktinių lęšių „Acuvue® Oasys™“ su drėkinamuoju faktoriumi „Hydraclear™“, kuris saugo akis nuo išsausėjimo ir užtikrina maksimalų komfortą. „Įsidėję naujuosius „Acuvue® Oasys™“ lęšius kai kurie mano pacientai juos tiesiog užmiršta, lyg nieko nebūtų akyse“, – sako „Optikos pasaulio“ akių priežiūros specialistas Rimas Jakštas. Jis įsitikinęs, kad lęšių gamintojams tai – didžiausias komplimentas.

JAV kompanija „Johnson & Johnson” – pasaulyje viena pažangiausių lęšių gamintojų. Trečius metus iš eilės Paryžiuje vykstančioje tarptautinėje optikos parodoje SILMO naujausi „Johnson & Johnson” „Acuvue®“vardo lęšiai pelno pagrindinį prizą už įspūdingiausius metų pasiekimus.

„Acuvue® Oasys™“ palaiko drėgmę

Naujausios kartos lęšiai „Acuvue® Advance™“ ir „Acuvue® Oasys™“, yra gaminami iš silikono hidrogelio – moderniausios šiuolaikinės kontaktinių lęšių medžiagos, dėl kurios lęšiai yra minkšti, lankstūs ir ypatingai laidūs deguoniui.

„Dažna įprastinių lęšių dėvėjimo problema – antroje dienos pusėje akys pradeda džiūti ir lęšiai pradeda dirginti akis.Naujuosiuose „Acuvue® Advance™“ ir „Acuvue® Oasys™“ lęšiuose yra „Johnson & Johnson” užpatentuota drėkinamoji medžiaga „Hydraclear™“, kuri palaiko normalią akies drėgmę. „Hydraclear™“ tausoja ašaras, lęšis lėčiau atiduoda drėgmę aplinkai net nepalankioje aplinkoje, kai patalpose oras yra kondicionuojamas ir sausas, ilgai dirbama kompiuteriu ir kita“, – pasakoja R.Jakštas. Besiskundžiantiems akių sausumu specialistas rekomenduoja išmėginti pažangiausius „Acuvue® Oasys™“ lęšius. „Nes klinikiniais tyrimais yra įrodyta, kad būtent šie lęšiai ilgiau už kitus palaiko akių drėgmę ir užtikrina maksimalų komfortą“, – sako R.Jakštas.

Ypač laidūs deguoniui

Viena svarbių naujųjų „Acuvue® Advance™“ ir „Acuvue® Oasys™“ silikono hidrogelio lęšių savybių – didelis laidumas deguoniui. „Akies ragena neturi kraujagyslių ir praktiškai visą reikalingą deguonį gauna iš atmosferos, todėl kontaktinio lęšio, užstojančio ragenos sąlytį su atmosfera, laidumas deguoniui yra itin svarbu“, – pabrėžia R.Jakštas.

Naujausi „Acuvue®“ kontaktiniai lęšiai turi filtrą nuo ultravioletinių (UV) spindulių. „Šiuo aspektu „Acuvue® Oasys™“ lęšiai lenkia visus kitus minkštuosius lęšius ir turi patį veiksmingiausią UV filtrą. Tačiau akių priežiūros specialistas primena, kad kontaktiniai lęšiai su UV filtru apsaugo nuo kenksmingų UV spindulių patekimo į akies vidų, bet neapsaugo visos akies ir vokų, todėl būdami saulėje ir toliau turime dėvėti apsauginius akinius.

Sveikiausia – vienkartiniai kontaktiniai lęšiai

„Optikos pasaulio” parduotuvėse ir salonuose klientams siūlomi daugkartinio naudojimo ir vienkartiniai „1-Day Acuvue® “ kontaktiniai lęšiai. „Teisingiausias ir akims pats sveikiausias kontaktinių lęšių nešiojimo būdas – vienkartiniai lęšiai. Taip akys mažiau dirginamos, nes ant kas dieną keičiamų lęšių nesusikaupia apnašos, sumažėja infekcijų tikimybė, – aiškina R.Jakštas. – Įrodyta, kad kuo dažniau lęšiai keičiami, tuo sveikesnės akys ir tuo komfortiškiau jaučiasi juos nešiojantis“. Anot specialisto, optimalus ilgiau dėvėti skirtų lęšių laikas, juos kas vakarą išsiimant – iki vieno mėnesio. „Johnson & Johnson“ specialistai rekomenduoja lęšius keisti netgi dar dažniau – kas dvi savaites.

Įvaizdžiui pakeisti – spalvoti kontaktiniai lęšiai

Susiruošėte į ypatingą vakarėlį? Norite nustebinti artimuosius ar tiesiog mėgstate eksperimentuoti savo išvaizda? „Optikos pasaulio” parduotuvėse galėsite rinktis iš plačios gamos spalvotų „Acuvue® 2 Colours” kontaktinių lęšių, kurie paryškina natūralią akių spalvą arba visiškai ją pakeičia. Spalvotų lęšių yra su dioptrijomis ir be jų.

Elena NIKONOVAITĖ
”Laisvalaikis”

Susiję straipsniai:
» ACUVUE® kontaktiniai lęšiai
» Kontaktiniai lęšiai
» Vienkartinio naudojimo lęšiai
» Spalvoti lęšiai

Pasidalinkite savo žiniomis.
Jei, perskaitę šį straipsnį sužinojote kažką naujo, tikėtina, kad ši informacija bus naudinga ir Jūsų šeimos nariams ar draugams. Pasidalinkite šiomis žiniomis su žmonėmis, kuriais rūpinatės.

2009 Piešinių konkursas „Piešiu saulei akinius“

Piešiu saulei akinius
Dėkojame dalyvavusiems ir vasaros saulę puošusiems vaikučiams.
Optikos pasaulis” pasitaręs su saule ir pažvelgęs į internete balsavusiųjų rezultatus išrinko tris gražiausius piešinius:

Deimantė Pučkoriūtė 3m.
Eduardas Aukščionis 7 m.
Šarlotė Eidintaitė 13m.

Kviečiame nugalėtojus į bet kurį “Optikos pasaulio” saloną Šiauliuose:
Tilžės g. 225, PC „Tilžė“, tel. 8 655 44 129;
Lyros g. 13A, PC „Lyra“, tel. 8 655 76 234;
Vilniaus g. 235-2, tel. 8 650 72 655;
P. Višinskio g. 23, tel. 8 655 49 054.

Čia jūsų lauks paslaugios pardavėjos-konsultantės ir padės išsirinkti laimėtus akinukus (koreguojančius regėjimą arba nuo saulės). Jei reikės, patyrę akių priežiūros specialistai pritaikys jūsų akims tinkančius lęšius.

Išsamesnė informacija optikose.

Vaikų iki 5 metų (imtinai) piešiniai:

 3 m., Deimantė P.
4 m., Deima
4 m. Martinas K.
5 m., Monika N.
5 m., Ugnė
5 m., Ula J.
5 m., Ula J.
5 m., Viktorija M.
5 m., Žygimantas R.
5 m., Žygimantas R.

6-10 metų vaikų piešiniai:

6 m., Gaudija B.
7 m., Agnė G.
7 m., Eduardas A.
7 m., Ieva L.
7 m., Ivija Z.
7 m., Silvija V.
8 m., Aušrinė Z.
8 m., Ramunė J.
8 m., Ramunė J.
8 m., Sofija M.
9 m., Arminas M.
9 m., Gabrielius E.
9 m., Irvingas V.
9 m., Kristijonas G.
10 m., Gvidas / 14 m., Greta
10 m., Akvilė G.
10 m., Bernadeta A.
10 m., Domantas U.
10 m., Evelina G.
10 m., Skaistė R.

Vaikų virš 10 metų piešiniai:

11 m., Danielė G.
12 m., Gabija G.
12 m., Regvita J.
12 m. Roberta D.
12 m. Roberta D.
13 m., Martynas B.
13 m., Šarlotė E.
15 m., Iveta R.

Konkurso akimirkos

Piešinių konkursas Šiauliai
Piešiu saulei akinius
Tegul saulutė šypsosi linksmai, nes mūsų vaikučiai papuošė ją akiniais

Dėkojame konkurso draugui:

“Baltajai varnelei” bei Šiaulių TV.

Atviras žvilgsnis

Kai parduotuvių lentynos lūžta nuo tušų blakstienoms, žadantiems tobulai riestas ir ypač ilgas blakstienas, akinius norisi padėti į šalį. Tegu visi pasigroži! Kontaktiniai lęšiai – nesugalvosi nieko geriau. Šiandien – atviras žvilgsnis, ryt – stilingi akinių rėmeliai. Tačiau kokie kontaktiniai lęšiai tinka būtent jums? Tai padės išsiaiškinti – didžiausio optikų tinklo Lietuvoje „Optikos pasaulis” konsultantai.

Vasarą norėsis kuo daugiau būti gryname ore, pasportuoti. Ar kontaktiniai lęšiai neiškris iš akies aktyviai sportuojant?

Kontaktinius lęšius akies paviršiuje stipriai laiko ašarų plėvelė, todėl jie neiškrinta net ir aktyviai sportuojant. Aktyvūs žmonės, kuriems reikalinga regėjimo korekcija, kur kas labiau vertina kontaktinius lęšius nei akinius, nes lęšiai nesiaurina regėjimo lauko. Dabar gaminami kontaktiniai lęšiai su ultravioletinių spindulių filtu saugo akis nuo kenksmingo saulės poveikio, o tai ypač aktualu žmonėms, mėgstantiems leisti laiką gamtoje. Mėgstantys slidinėti, leisti laiką paplūdimyje, žvejoti rizikuoja regėjimu, jei nesaugo akių nuo ultravioletinio spinduliavimo, nes smėlis UV spindulių dozę padidina 10, vanduo – 20, o sniegas – net 80 procentų. Tačiau net ir leidžiantys laiką mieste gauna daugiau pavojingų saulės spindulių, nei nuvykę į kaimą, nes asfaltas atspindi daugiau UV spindulių, nei žolė. Jei stovite ant asfalto, saulės šviesos atspindys padidėja 10–12 procentų, o ant žolės – tik 2– 5 procentais.

Ar nešiojantiems kontaktinius lęšius su UV apsaugos filtru reikia nešioti saulės akinius?

Saulės akiniai būtini, nes jie uždengia ne tik akis, bet ir vokus, sumažina akinančios saulės šviesos poveikį, be to, jie taip pat turi būti su UV filtru. Tačiau ir geriausi saulės akiniai ne visada apsaugo mūsų akis, nes dalis šviesos, tame tarpe ir kenksmingų UV spindulių, pasiekia mūsų akis pro saulės akinių viršų ar šonus. Štai čia ir gelbsti kontaktiniai lęšiai su UV filtru.

Kodėl kontaktinių lęšių savybę praleisti deguonį gydytojai akcentuoja kaip labai svarbią?

Akių ragena yra išskirtinė žmogaus kūno dalis, nes gauna denuonį ne su krauju. Ragena neturi kraujagyslių, todėl vienintelis būdas, kuriuo ji gali gauti deguonies – imti jį tiesiai iš oro. Kuo lęšiai labiau pralaidūs orui, tuo jie geresni, nes geriau aprūpina akis joms būtinu deguonimi.

Kuo rizikuojama, jei kontaktiniai lęšiai nepraleidžia pakankamai deguonies?

Padidėja infekcijų ir kitų komplikacijų rizika., ypač neišimant lęšių iš akių miegant. Todėl jei jūs pasirinkote kontaktinius lęšius, kuriuos reikia išimti nakčiai, nepatingėkite to padaryti – apsaugosite akis nuo deguonies bado, išvengsite paraudimo ir džiūvimo.

Jei kontaktiniai lęšiai laikosi ant ašarų plėvelės, vadinasi, žmonės, kenčiantys sausų akių sindromą, negali nešioti kontaktinių lęšių?

Gali, ypač atsiradus naujos kartos kontaktiniams lęšiams su unikalia vidine drėkinimo medžiaga. Tokie yra ACUVUE® OASYS™ su HYDRACLEAR™ kontaktiniai lęšiai. Jie jungia geriausias tradicinio hidrogelio ir silikono hidrogelio savybes – jie yra minkšti, ploni, lankstūs, praleidžia daug deguonies ir nedžiovina akių.

Kaip specialistai oficialiai pripažįsta kontaktinių lęšių išskirtinumą?

Vienas iš autoritetingų vertinimų – prizai, kuriuos specialistų dėmesio verti kontaktiniai lęšiai pelno SILMO – Tarptautinėje Optikos parodoje, kuri kasmet vyksta Paryžiuje. Šioje parodoje kompanija “Johnson & Johnson” pelnė jau trečiąjį Didįjį Prizą, paskutinį kartą (2006 m.) – už silikono-hidrogelinius kontaktinius lęšius ACUVUE® OASYS™ su HYDRACLEAR™ Plus. Šiuos lęšius gali nešioti net tie, kurie įprastai kontaktinių lęšių negali nešioti. Naujausių mokslo laimėjimų ir gamybos technologijų dėka šiuose lęšiuose puikiai dera anksčiau nesuderinamos lęšių savybės: ypatingai aukštas deguonies laidumas, medžiagos minkštumas, atsparumas apnašoms bei išdžiūvimui. Šie lęšiai turi efektyviausią ultravioletinių spindulių filtrą, atitinkantį pirmos klasės (aukščiausia apsauga nuo ultravioletinių spindulių (UV) kategoriją. Jis sulaiko 96,1 proc. UV A ir 100 proc. UV B spindulių.

Ar reikia akių specialisto konsultacijos turintiems gerą regėjimą, bet norintiems įsigyti akių spalvą keičiančius kontaktinius lęšius?

Net jei kontaktiniai lęšiai perkami dėl grožio ar stiliaus, su akių specialistu pasitarti verta dėl kontaktinio lęšio parinkimo. Žmonių akys skirtingos, tad jei lęšis neatitiks akies gaubtumo, nešioti nebus patogu ir net nesaugu. Spalvotus kontaktinius lęšius, lygiai taip pat, kaip ir korekcinius, galima nešioti tik tiek, kiek nurodo gamintojas arba rekomenduoja optikos salono konsultantas ar akių priežiūros specialistas. Priešingu atveju rizikuojama užkrėsti ir pažeisti akis.

Kodėl specialialistai rekomenduoja nešioti kuo dažnesnio keitimo kontaktinius lęšius?

Net rūpestingai prižiūrint kontaktinius lęšius, ant jų susidaro baltyminių, riebalinių ir kitokių apnašų. Kuo ilgiau lęšiai nešiojami, tuo apnašų daugiau. Dažniau keičiantieji lęšius apsisaugo nuo diskomforto, kurį kelia apnašomis padengti lęšiai ir infekcijų rizikos. Taigi – kuo trumpiau nešiojame vieną lęšių porą, tuo sveikiau mūsų akims. Pats sveikiausias yra vienkartinis (vienadienis) lęšių nešiojimas, kai lęšių pora nešiojama tik vieną dieną ir vakare išmetama.

Ką daryti žmonėms, kuriems sunku laikytis higienos reikalavimų – jie pamiršta ar patingi keisti lęšių skystį, prieš imdami lęšį nusiplauti rankas? Kaip tokiu atveju išvengti akių infekcijos?

Vienadieniai lęšiai – geriausia išeitis tokiems žmonėms, kurie nėra labai kruopštūs ar neturi sąlygų tinkamai prižiūrėti lęšius, pavyzdžiui, keliauja. Džiugu, kad yra vienadieniai kontaktiniai lęšiai su UV filtru 1- DAY ACUVUE®. Išsiruošusiems atostogų į šiltus ir egzotiškus kraštus – tai pats geriausias pasirinkimas, nes šie lęšiai ir apsaugos nuo kenksmingo saulės poveikio, ir nesukels inkcijų rizikos. Šie lęšiai yra minkšti, ploni ir lankstūs. Šiuos lęšius gali nešioti net ir alergiški žmonės.

Jei sulaukus keturiasdešimties akys pradėjo nebematyti knygos teksto, greičiausiai teks atsisveikinti su kontaktiniais lęšiais ir užsidėti “močiutės” akinius?

To daryti tikrai nereikės, nes jiems yra sukurti bifokiniai lęšiai ACUVUE® BIFOCAL. Šie lęšiai kaip ir bifokiniai akiniai, leidžia vienodai gerai matyti ir iš arti, ir žvelgiant į tolį.

„Moteris“, 2007


Susiję straipsniai:
» Kontaktiniai lęšiai
» Kontaktinių lęšių tirpalai
» Dirbtinės ašaros
» „Optikos pasaulio” salonuose – pažangūs Acuvue® kontaktiniai lęšiai

Pasidalinkite savo žiniomis.
Jei, perskaitę šį straipsnį sužinojote kažką naujo, tikėtina, kad ši informacija bus naudinga ir Jūsų šeimos nariams ar draugams. Pasidalinkite šiomis žiniomis su žmonėmis, kuriais rūpinatės.

Jei batų neieškome vaistinėse, tai ir akinius pirkime tik optikose

Pirmuosius saulės akinius – kaulinius skydelius su skylutėmis – sugalvojo eskimai, kad šie žiemą apsaugotų akis nuo saulės spindulių atspindžių sniege.

Šiandienos saulės akinių dizainas ir stilius nepalyginamai skiriasi nuo primityvių kaulinių skydelių, bet paskirtis išliko ta pati – saugoti regėjimą ir akių grožį.

Pirk akinius nuo saulės su garantija

Pavasaris iš namų verste išverčia net ir didžiausius namisėdas. Saulutei kas rytą brėžiant vis didesnį lanką, neatsiejama šurmuliuojančių miesto gatvių, gyventojų traukos centrų dekoro dalimi tampa saulės akinių stoveliai. Matau ten ir Petrą, siekiantį tamsaus stiklo akinių nuo viršutinės stovelio eilutės. „Žiūrėk, šie tik 15 litukų! Koks stilingas būsiu! Žmona nepažins, kai pasodinusi daržus iš kaimo grįš“, – pastebėjęs mane šaukia bičiulės vyras. „Petrai, ei, Petrai…“ – bandau atkalbėti, nuvilioti jį į optiką už kampo, bet jis – žemaitis, nepajudinamas.

akiniai_jaunimui_4.jpg

Liaudies išmintis ne veltui sako, kad taupus moka du kartus… Petro žmonai sugrįžus, ir aš jų kieme. Iš tolo raudonuoja ašarotos vyro akys – gydytoja diagnozavo akies dangalų uždegimą. Meškos paslaugą Petrui padarė skurdokos kokybės akinių stiklai.

Perpasakojus šį atvejį bendrovės „Optikos pasaulis“ oftalmologei Vilijai Balandienei, ji patikslino: „Prastesnės kokybės akiniai, kaip ir tiesioginiai saulės spinduliai, sukelia nemažai įvairių nusiskundimų. Labiausiai nukenčia tinklainė ir lęšiukas, ilgainiui gali išsivystyti katarakta“.

Pasak „Optikos pasaulio“ specialisčių, pravartu žinoti, kad jų bendrovė, pagal čia vykdomą lojalumo programą pagaminusi akinius, ilgam tampa klientų bičiule. Klientams ir jų šeimos nariams ateityje ne tik daromos įvairios nuolaidos, taikomos lengvatos, bet ir duodama garantija (pvz., nemokamas taisymas), ko nesuteikia gatvių ir turgų prekiautojai akiniais. „Optikos pasaulyje“ akinius galima įsigyti ir išsimokėtinai.

Saulės akiniai, kad gerai dirbtum ir naktį

Visuotinis susižavėjimas praeito amžiaus septintojo dešimtmečio Europos popkultūra saulės akinius pavertė savotišku kultiniu ženklu. Prisiminkite legendinius bitlus. Tamsių stiklų akiniai, šiandienos popžvaigždžių pastebėjimu, veidui suteikia šarmo, paslaptingumo, žavesio. Bet svarbiausia ir nenuginčijama šių akinių paskirtis – apsauga nuo žalingų saulės spindulių ar kito šviesos šaltinio.

Nykstant ozono sluoksniui, dramatiškai auga ir mus pasiekiančių ultravioletinių (UV) spindulių kiekis. Kai kuriose vietose jų koncentracija ypač didelė dėl atspindžių. Mokslininkai įrodė, kad smėlis papildomai atspindi ir UV spindulių dozę padidina 10 proc., vanduo – 20, o sniegas – net 80 proc. Įrodyta, jog UV spinduliai skatina kataraktos vystymąsi ir tinklainės pakenkimus. Pasak gydytojos V.Balandienės, katarakta serga vis jaunesni žmonės. Užsukusieji į „Optikos pasaulio“ parduotuves ir salonus šiandien ras fotochrominių, polaroidinių, interferencinių akinių. Išsamiau supažindiname su poliarizuotų saulės akinių privalumais.

Poliarizuoti saulės akiniai sulaiko varginančius atspindžius nuo horizontalių paviršių (vandens, smėlio, drėgno asfalto, priekinio automobilio stiklo…). Visiems jie suteikia ganėtiną komfortą, bet pirmiausia rekomenduojami vairuotojams, slidininkams, žvejams. Poliarizuoti lęšiai į rėmelius montuojami taip, kad vertikalius spindulius praleistų, o horizontalius – nufiltruotų. Tai, pavyzdžiui, žvejui leidžia aiškiau matyti žuvį po vandeniu. Ir dar. Lakūnai, jūrininkai, gaisrininkai, policininkai ir kitų profesijų specialistai, kuriems gerai matyti reikia ir naktį, saulėtą dieną privalo nešioti saulės akinius, kad puikiai dirbtų naktį.

Akiniai nuo saulės su dioptrijomis

Oftalmologė V.Balandienė pritaria kolegoms, kad vaikų ir paauglių akys jautresnės negu suaugusiųjų ir joms labai kenkia UV spinduliai. Gydytoja pataria vaikams pirkti didesnius akinius, labiau apgaubiančius akis. Dideli šį sezoną madingi ir suaugusiesiems.

Tiesa, „Optikos pasaulis“ jums pagamins saulės akinius su dioptrijomis, fotochrominius, kurie keičia spalvą nuo saulės šviesos intensyvumo – lauke esti tamsūs, patalpoje – šviesūs. Klientas gali pageidauti rudų ar pilkų.
„Batų kažkodėl neieškome vaistinėse, o vaistų – gėlių parduotuvėse. Tad ir akinius rinkitės individualiai ir tik optikose. Neskubėkite, pasikonsultuokite, pasidomėkite, kaip juos prižiūrėti. Akiniai turi priglusti prie nosies, neslysti ir nespausti“, – teigia „Optikos pasaulio“ pardavėjos konsultantės.

Jos pasirengusios klientus išklausyti ypač dėmesingai ir patarti mados, stiliaus, rėmelių formos, lęšių kokybės, kainos, garantijos klausimais.

Nešiodami saulės akinius jausitės apsaugoti ir nuo dulkių, kitų nešvarumų, pirmųjų raukšlių apie akis, išvengsite alerginių reakcijų, per didelio akių raumenų krūvio, tinklainės ir akių dangalų pakitimų.

2011-05-17

Jei bijai užsidėti akinius, tave išgelbės naujausios kartos kontaktiniai lęšiai

Jei bijai užsidėti akinius, tave išgelbės naujausios kartos kontaktiniai lęšiai

Biblijoje pasakojama, jog patenkinusi didelį smalsumą ir atsikandusi obuolio nuo uždrausto rojaus medžio, Ieva davė mums pasaulį – gražų, ydingą, pavojingą, pilną kūrinių ir išradimų, apdovanojo mus troškimais, ieškojimais, kūryba…

„Jei nebūtų Ievos, ar šiandien vidutiniškai pusei žmonių geram regėjimui užtikrinti reikėtų korekcijos priemonių? Ar savo klientams, kad iš tikrųjų liktų patenkinti, pasijustų suradę savąjį „aš”, galėtume pasiūlyti pasaulyje labiausiai vertinamus silikono hidrogelinius kontaktinius lęšius ACUVUE® ADVANCE™?” – priimdamos naują šių lęšių siuntą susimąstė „Optikos pasaulio“ salonų specialistės.

Kuo gi ACUVUE® ADVANCE™ kontaktiniai lęšiai išsiskiria iš kitų, kad SILMO pasaulinėje optikos parodoje Paryžiuje laimi didžiuosius prizus? Ir apskritai kodėl kontaktiniai lęšiai pranašesni už akinius?

Leidžia matyti visomis kryptimis

Su regėjimo trūkumais anksčiau ar vėliau tenka susidurti beveik kiekvienam. Akiniai reikalingi ir mažam vaikui, ir garbingo amžiaus žmogui – toks jau gyvenimas.

„Pastaruoju metu nešiojančiųjų akinius mažėja, nes vis daugiau klientų atranda kontaktinius lęšius. Dažnai aplinkiniai, bendradarbiai ar bičiuliai net neįtaria, kad žmogus nešioja korekcijos priemones. Kas lemia, kad dalis žmonių pirmenybę teikia kontaktiniams lęšiams, o ne akiniams? Svarbiausia priežastis turbūt yra noras būti laisvam ir kartu gerai matyti. Reikšmingi ne vien estetiniai motyvai. Nešiojantys akinius žino, kad jie apriboja regėjimo lauką. Kontaktiniai lęšiai netrukdo matyti, žmogui lengviau orientuotis erdvėje, nes gerai mato visomis kryptimis. Tai įgauna neįkainojamą vertę šiandieniame pasaulyje, kai daug dirbame, vairuojame automobilį, sportuojame ar pramogaujame”, – lęšių privalumus apibūdino „Optikos pasaulio“ gydytojas oftalmologas Rimas Jakštas.

Tausoja sveikatą

Kontaktiniai lęšiai ant akies laikosi dėl ašarų plėvelės. Pasak juos nešiojančiųjų, geras regėjimas ir sveikata išsaugomi tada, kai pasirenkami tinkami lęšiai, kai jie gerai prižiūrimi.

Pedagogė Alma sakė, kad tik apsilankiusi „Optikos pasaulio“ parduotuvėje atsikratė tipinio kontaktinių lęšių nešiotojo įvaizdžio – paraudusių, sudirgusių akių, dažno mirkčiojimo.

„Taupiau brangesniems bateliams, vėliau – madingam švarkeliui… Todėl rinkausi senesnio modelio, pigesnius kontaktinius lęšius, nešiojau juos ilgiau nei rekomenduota, kartais ne visai tinkamai prižiūrėjau. Pasirūpinti akių sveikata mane įkalbėjo „Optikos pasaulyje“ dirbančios oftalmologės. Dabar nešioju saugius ir sveikus, gerai žinomų gamintojų lęšius. Gaila, kad ne iškart supratau, jog ne apranga, o sveikos akys yra svarbiausia mano įvaizdžio dalis”, – šypteli ponia Alma.

Niekas nė neįtaria Almą nešiojant kontaktinius lęšius. Regėjimą šiai moteriai užtikrina revoliuciją kontaktinių lęšių rinkoje padarę silikono hidrogeliniai lęšiai. Dėl ypač didelio deguonies pralaidumo jie užtikrina akių sveikatą.

Šiemet „Optikos pasaulis“ savo klientams pristatė naujausius „Johnson & Johnson“ firmos silikono hidrogelinius lęšius ACUVUE® ADVANCE™, laimėjusius pasaulinės optikos parodos Paryžiuje didžiuosius prizus, teikiamus už inovacinius laimėjimus.

Turi aukščiausią apsaugą

Nešiojant naujausios kartos silikono hidrogelinius lęšius, akys gauna beveik tiek pat deguonies, kaip iš viso nenešiojant lęšių. Pasak gydytojo oftalmologo R.Jakšto, dėl patentuotos HYDRACLEAR™ technologijos šie lęšiai ilgiau išlaiko natūralų akių drėgnumą ir taip užtikrina išskirtinį, kliniškai patvirtintą ilgalaikį komfortą. Be to, turi pirmos klasės (aukščiausia apsauga nuo ultravioletinių spindulių (UV) kategoriją: sulaiko per 90 proc. UV A ir beveik 100 proc. UV B spindulių. Padeda apsaugoti nuo kenksmingų spindulių patekimo į rageną. Kontaktiniai lęšiai su UV filtru nėra saulės akinių pakaitas, nes visiškai neuždengia akių ir aplinkinio ploto. Nešiojami kartu su saulės akiniais UV sulaikantys kontaktiniai lęšiai apsaugos nuo kenksmingų spindulių, kurie pasiekia akį pro saulės akinių tarpus viršuje ir šonuose.

Lojalumo programa

Optikos pasaulis“ – viena didžiausių optikos paslaugas teikiančių įmonių šalyje, turi 35 salonus. Bendrovė nuolat organizuoja patrauklias akcijas. Išskirtinio klientų dėmesio sulaukė Lojalumo programa. „Ši programa – ne vienkartinė nuolaida. Lojalumo programos kortelių turėtojams naudingi pasiūlymai galioja visą laiką”, – teigė gydytojas R.Jakštas.

Šiuo metu vykdoma VASAROS AKCIJA: KOMFORTAS IR APSAUGA*. Pirkdami naujausios kartos silikoninius kontaktinius lęšius ACUVUE® ADVANCE™ su UV filtrų gausite drėkinantį savaiminio įdegio losjoną kūnui nemokamai.

Sezono naujiena – stilingų NBA dvasią atspindinčių saulės akinių kolekcija jaunimui ir minėti naujos kartos silikoniniai kontaktiniai lęšiai“, – primena „Optikos pasaulio“ salonų pardavėjos konsultantės.

2011-05-17

*Akcija baigėsi 2006-10-23


Susiję straipsniai:
» Kontaktinių lęšių tirpalai
» Dirbtinės ašaros
» Kontaktiniai lęšiai
» „Optikos pasaulio” salonuose – pažangūs Acuvue® kontaktiniai lęšiai

Dėmesio: jei, perskaitę šį straipsnį sužinojote kažką naujo, tikėtina, kad ši informacija bus naudinga ir Jūsų šeimos nariams ar draugams. Pasidalinkite šiomis žiniomis su žmonėmis, kuriais rūpinatės.

Konkurso nugalėtojai

Piešiu saulei akinius

Norime padėkoti visiems vaikučiams, dalyvavusiems konkurse. Sulaukėme virš 400 piešinių. Nugalėtojus padėjo atrinkti mūsų puslapio lankytojai.

Konkurso nugalėtojai:

Vaikų iki 5 metų

3 m., Kasparas M.

6-10 metų

Vaikų virš 10 metų

13 m., Indrė

3 gražiausių piešinių autoriams dovanosime akinukus (korekcinius ar nuo saulės).

Tegul saulutė šypsosi linksmai, nes mūsų vaikučiai papuošė ją akiniais

Dėkojame konkurso draugui „Baltajai varnelei“.

Konkursas „Nupiešk savo svajonių akinius”

Nupiešk savo svajonių akinius

Didžiausias optikų tinklas Lietuvoje „Optikos pasaulis” turi gražią tradiciją – įmonės darbuotojai nuolat lanko vaikų globos namuose gyvenančius vaikus, dalyvauja jų šventėse, džiugina dovanėlėmis ir dėmesiu. Šįkart, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, organizuota išskirtinė socialinė akcija – „Optikos pasaulio“ komanda aplankė vaikų globos namų auklėtinius visoje Lietuvoje, suteikė jiems žinių apie akių apsaugą, dalinosi gera nuotaika bei kvietė vaikus dalyvauti piešinių konkurse „Nupiešk savo svajonių akinius“. Kiekvienas konkurso dalyvis apdovanotas kokybiškais, stilingais, įvairiaspalviais SAULĖS AKINIAIS! Pradžiuginta daugiau kaip 400 vaikų!

Kviečiame pasigrožėti originaliausiais vaikų namų auklėtinių darbeliais iš aplankytų miestų:

  1. Konkurso albumas Nr. 1
  2. Konkurso albumas Nr. 2