Optikos pasaulis / Kokį kontaktinių lęšių tirpalą rinktis?

Kaip pasirinkti kontaktinių
lęšių tirpalą?

Atraskite sau tinkamiausią!

Nors dauguma daugiafunkcių kontaktinių lęšių priežiūros tirpalų tinka visiems kontaktiniams lęšiams, vis dėlto prieš renkantis kontaktinių lęšių priežiūros tirpalą rekomenduojama perskaityti jo sudėtį ir laikykis ant produkto etiketės pateiktų nurodymų. Alergiškiems ar jautrias akis turintiems kontaktinių lęšių nešiotojams rekomenduojame rinktis kontaktinių lęšių priežiūros tirpalus, turinčius mažiau konservantų, su papildomais drėkinamaisiais komponentais (pvz., alaviju, hialuronu).

Kontaktinių lęšių tirpalo atmintinė:

 • Nelieskite atidaryto tirpalo buteliuko viršūnėlės, nes galite jį užteršti.
 • Panaudoję tirpalą, vėl užsukite buteliuką.
 • Su kiekviena nauja kontaktinių lęšių pora būtinai pasikeiskite ir kontaktinių lęšių dėkliuką, nes jame susikaupę nešvarumai gali nusėsti ant kontaktinių lęšių.
 • Nenaudokite tirpalo, kurio galiojimo laikas pasibaigęs.
 • Niekada nemaišyti naujo kontaktinių lęšių tirpalo su senu.
 • Jei norite keisti kontaktinių lęšių priežiūros tirpalo rūšį, visada pasitarkite su akių priežiūros specialistu.

Papildomas akių drėkinimas

Akių lašai – geriausias būdas pašalinti akių sausumo pojūtį, kurį sukelia buvimas nepalankioje aplinkoje (pvz., šildymas, patalpų kondicionavimas, darbas prie ekranų). Pagrindiniai akių sausumo požymiai: akių nuovargis, paraudimas ir dirginimas, svetimkūnio ar smėlio akyje pojūtis, niežėjimas, perštėjimas ar net skausmas, ašarojimas, pablogėjęs matymas.

Simptomai paprastai būna nestiprūs, tačiau dažnai besikartojantys. Jei Jūsų akys sausos būtinai naudokite drėkinamuosius akių lašus, taip pat saugokite savo akis nuo sauso oro, dūmų, vėjo, drėkinkite kambarių orą ir kuo dažniau mirksėkite.

icon

RINKITĖS

Rinkitės akių lašus be konservantų (vienkartinėse pipetėse) su papildomais drėkinamaisiais komponentais (pvz., alaviju, hialuronu).

icon

ATSIŽVELKITE

Atsižvelgiant į akių sausumo laipsnį, rinkitės skirtingo stiprumo drėkinamuosius akių lašus.

icon

ĮSITIKINKITE

Prieš naudojimą įsitinkinkite, ar drėkinamuosius akių lašus galima lašinti ant kontaktinio lęšio.

Reikia pagalbos?

Užsiregistruokite vizitui pas akių priežiūros specialistą, kuris apmokys Jus, kaip tinkamai valyti ir prižiūrėti kontaktinius lęšius, kad galėtumėte mėgautis maksimaliu kontaktinių lęšių teikiamu komfortu!

Kontaktinių lęšių tirpalai

Daugiafunkciai kontaktinių lęšių tirpalai dezinfekcijai, valymui ir kontaktinių lęšių laikymui. Prieš įsigyjant tirpalą pasikonsultuokite su savo akių priežiūros specialistu.

 • lenses-slide

  LENSIFY TIRPALAS Daugiafunkcis kontaktinių lęšių tirpalas jautrias akis turintiems kontaktinių lęšių nešiotojams.

  Daugiau
 • lenses-slide

  ALVERA TIRPALAS Daugiafunkcis kontaktinių lęšių tirpalas su alaviju, puikiai dezinfekuoja ir sumažina akių sudirgimo riziką.

  Daugiau
 • lenses-slide

  UNICA TIRPALAS Daugiafunkcis kontaktinių lęšių tirpalas su hialuronu, specialiai sukurtas jautrias akis turintiems kontaktinių lęšių nešiotojams.

  Daugiau
 • lenses-slide

  ALL CELAN TIRPALAS Daugiafunkcis kontaktinių lęšių tirpalas skirtas visų rūšių kontaktinių lęšių priežiūrai. Patogi kelioninė talpa.

  Daugiau

Papildomam akių drėkinimui

Jei Jūsų akys sausos būtinai naudokite drėkinamuosius akių lašus, taip pat saugokite savo akis nuo sauso oro, dūmų, vėjo, drėkinkite kambarių orą ir kuo dažniau mirksėkite.

Ar visi kontaktinių lęšių tirpalai vienodi?

Ne, kontaktinių lęšių tirpalai skiriasi savo savybėmis ir sudėtimi, todėl prieš įsigyjant pasikonsultuokite su optikos specialistu.

Ar tiesa, kad drėkinamųjų akių lašų naudojimas dar labiau skatina akių sausėjimą?

Netiesa, taip nebus jei rinksitės drėkinamuosius akių lašus be konservantų.

Ar visi akių lašai vienodi?

Ne, akių lašai skiriasi ne tik savo sudėtimi (tik praplauna ar ir drėkina / sutepa), savybėmis, bet ir naudojimo būdu, t.y. ar juos galima lašinti ant kontaktinių lęšių, todėl prieš įsigyjant pasikonsultuokite su savo akių priežiūros specialistu arba optikos darbuotoju.