Kas yra oftalmologas?

Oftalmologas yra gydytojas, kuris specializuojasi akių priežiūros srityje. Oftalmologai specializuojasi akių ir regos problemų diagnostikoje ir gydyme. Oftalmologas įvertins jūsų regėjimą ir, jei reikia, išsiaiškins, kokie receptiniai akiniai ar kontaktiniai lęšiai geriausiai jums tinka, kad galėtumėte be jokio vargo aiškiai matyti tiek iš arti, tiek į tolį!

moteris tikrinasi regėjimą pas oftalmologą

Oftalmologų išsilavinimas

Oftalmologai – tai medicinos studijas baigę gydytojai, kurie yra apmokyti gydyti abiejų akių regėjimo problemas. Dažnai oftalmologai taip pat papildomai mokosi su akimis susijusių operacijų ir procedūrų, būdingų jų specializacijai oftalmologijos srityje.

Ką daro oftalmologas?

Gydytojas oftalmologas patikrins kaip jūsų mokiniai reaguoja į šviesą, patikrins akių išsidėstymą ir įsitikins, kad akis judinantys raumenys veikia tinkamai. Oftalmologas ne tik tikrina regėjimą, bet ir ieško ankstyvosios glaukomos ar kataraktos požymių, dėl kurių vėliau gali rimtai sutrikti regėjimas. Jei kas nors negerai, paprastai po to atliekama apžiūra, kurios metu ši problema išsprendžiama, kol tai nekelia per daug rūpesčių.

Nedelsiant kreipkitės į oftalmologą, jei jaučiate bent vieną iš toliau išvardytų:

  • akies sužalojimą ar infekciją
  • Akių skausmą
  • padažnėjusį plūduriavimą ir šviesos blyksnius
  • regėjimo pakitimus, pavyzdžiui, neryškumas ar dvigubas matymas
  • Staigų regėjimo praradimą, net jei jis grįžta po kelių sekundžių

Kada paskutinį kartą turėjote išsamų akių patikrinimą? Jei praėjo daugiau nei keli metai, jūs vėluojate ir artimiausiu metu turėtumėte susitarti dėl susitikimo.