Optikos pasaulis / Regėjimo patikra

Regėjimo patikra

Akių priežiūros specialistai rekomenduoja regėjimą tikrinti bent kartą per metus, nesvarbu ar regėjimo korekcija yra reikalinga ar ne.

Regos patikra – kas tai?

Regėjimo patikros metu nustatoma ir parenkama regėjimo korekcija (akiniams / kontaktiniams lęšiams), įvertinama bendra akių būklė bei suteikiama konsultacija dėl akinių ar kontaktinių lęšių rūšies.

feat_icon

1. Konsultacija

Atliekant regėjimo patikrą akių priežiūros specialistas teirausis apie akių nuovargį keliančius veiksnius, kurie gali įtakoti komfortiško regėjimo kokybę. Taip pat pasiteiraus apie Jūsų darbo pobūdį, darbo aplinką, akių nuovargį ir sausumą sukeliančius veiksmus (pvz., Ilgos valandos prie ekrano, buvimas kondicionuojamose patalpose ir pan.)

feat_icon

2. Regėjimo patikra

Patikros metu įvertinamas regos aštrumas; nustatomas matymo tipas, įvertinama bendra akių būklė (sausumas, jautrumas šviesai).

Jei reikalingi akiniai / kontaktiniai lęšiai – atliekamas pilnas, išsamus regos korekcijos parinkimas.

feat_icon

3. Rezultatų aptarimas

Po patikros akių priežiūros specialistas aptars gautus rezultatus,  patars akių sveikatos klausimais bei, esant poreikiui, rekomenduos geriausiai Jūsų poreikius ir gyvenimo būdą atitinkančius akinius, kontaktinius lęšius ir kitus produktus akių sveikatai ir komfortui palaikyti.

Kaip vyksta regėjimo patikra suaugusiems?

  • Patikros metu nustatomas regėjimo aštrumas, kuris vertinamas 1.0 / 0.8 / 0.7 / 0.6 ir t.t.
  • Autorefraktometru atliekami tyrimai, kurių metu matuojama akių optinė galia. Pagal gaunamus duomenis nustatoma toliaregystė, trumparegystė, astigmatizmas. Nustatomas ragenos gaubtumas, reikalingas kontaktinių lęšių parinkimui.
  • Specialiu aparatu patikslinamas atstumas tarp vyzdžių – Pd. Tolumo akiniams nustatomas Pd atstumas skiriasi nuo skaitymo akinių.
  • Įvertinus autorefraktometro parodymus į regėjimo parinkimo rėmelį dėliojami bandomieji akinių lęšiukai, kurių pagalba nustatoma regėjimo korekcija. Patikros metu naudojami papildomi akių testai, kurie leidžia parinkti tinkamiausią regėjimo korekciją.
  • Bendra akių būklė tiriama su mikroskopu – plyšine lempa. Tyrimo metu apžiūrima vokų, ragenos būklė. Mikroskopas taip pat naudojamas ir kontaktinio lęšio padėties akyje įvertinimui.

Svarbu! Ši paslauga netinka esant akių ligoms: Jeigu turite diagnozuotą akių ligą ar yra kitų sveikatos sutrikimų, kuriai reikalinga nuolatinė priežiūra, ši regėjimo patikra gali būti nepakankama. Tokiu atveju, rekomenduojame registruoti medicininei gyd.oftalmologo konsultacijai. Receptas išrašomas už papildomą mokestį.

Požymiai, rodantys, kad laikas pasitikrinti regėjimą:

  • Išsiliejęs / miglotas vaizdas
  • Suprastėjęs matymas tamsoje
  • Akių jautrumas šviesai
  • Akių tempimas ir nuovargis
  • Ryškūs blyksniai, akyse matomi plūduriuojantys objektai
  • Ligos, kurios gali lemti regėjimo pakitimus, pvz.: diabetas ir kt.
  • Dažni galvos skausmai;
  • Daug šeimos narių nešioja akinius ar serga akių ligomis (pvz., glaukoma).

Po patikros akių priežiūros specialistas:

Užfiksuos visus duomenis kliento istorijos kortelėje, nurodydamas regėjimo stiprumą

Rekomenduos tinkamiausią akinių ar kontaktinių lęšių
rūšį

Patars akių mankštos ir komfortiško matymo klausimais

Ant Išsirinktų rėmelių pažymės Jūsų vyzdžių centrus, jeigu to reikalauja akinių lęšių rūšis

Kaip pasiruošti vizitui pas akių priežiūros specialistą?

  • Atvykstant patikrai su savimi turėkite šiuo metu nešiojamus / turimus akinius
  • Jei turite, atsineškite paskutinio regos patikros duomenis / receptą
  • Jeigu nešiojate kontaktinius lęšius, rekomenduojama patikrai atvykti su akiniais. Tai padės objektyviau atlikti regėjimo patikrą
  • Nusiraminkite ir nusišypsokite – Jūsų akys patikimose rankose!

Pasirūpinkite savo akių sveikata

Nepraleiskite progos, vos 30 min. reguliari regėjimo patikra padės laiku
nustatyti regėjimo pokyčius ir džiaugtis geru matymu kiekvieną dieną.

Dažniausi užduodami klausimai

Kodėl reikia tikrintis regėjimą?

Regėjimo sutrikimai ir akių ligos – vienos iš labiausiai paplitusių sveikatos problemų. Nuolatos didėjantį trumparegystės skaičių lemia ir pasikeitęs gyvenimo būdas: ilgas valandos prie išmaniųjų ekranų, akių įtampa, netinkama akių apsauga ir kt. – todėl pirminė profilaktinė regėjimo patikra leis laiku įvertinti regėjimo būklę.

Kaip dažnai rekomenduojame tikrintis regėjimą?

Akių priežiūros specialistai rekomenduoja tikrintis regėjimą bent kartą į metus. Tą reikėtų daryti ir tiems, kuriems regėjimo korekcija nereikalinga. Tačiau jei jaučiate, kad Jūsų regėjimas pakito ar ėmė varginti tam tikri simptomai (ašarojimas, sausėjimas ir pan.), nedelskite ir užsiregistruokite akių patikrai.

Ar reikia tikrintis akis, jei man nereikalinga regėjimo korekcija?

Taip,  net  jei  Jums  regos  korekcija  nereikalinga,  regėjimą  rekomenduojame  tikrintis  bent  kartą  į  metus. Reguliari akių patikra taip pat leidžia laiku pastebėti regėjimo pokyčius, diagnozuoti akių ligas ar net sveikatos problemas (pvz., cukrinis  diabetas,  padidintas  kraujo  spaudimas  ir  kt.), kurių pirmieji simptomai pastebimi būtent akyse.