Kaip gauti klausos aparatą NEMOKAMAI?

Besišypsantis susikaupęs barzdotas tamsiaplaukis vyras audiologas, uždedantis klausos aparatą ant pacientės ausies kaušelio

Klausos aparatų paskirtis – padėti žmogui, turinčiam klausos sutrikimų, mėgautis turtingu garsų pasauliu, kuo aiškiau atkuriant natūralius garsus, gerai girdėti ir todėl jaustis komfortiškai ne tik tylioje, bet ir triukšmingoje aplinkoje.  Klausos aparatai parenkami individualiai,  atsižvelgiant į daugelį kriterijų, pagrindiniai jų – audiologiniai ir fiziologiniai.

Ar galite gauti klausos aparatą nemokamai?

Klausos aparatą nemokamai gauti turi teisę visi apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Klausos aparatas gali būti kompensuojamas pilna arba daline kompensacija. Atsižvelgiant į klausos sutrikimą turinčio asmens amžių, skiriasi ir laikotarpis, kas kiek laiko galima naudotis gaunama kompensacija:

Amžiaus grupėKompensacijaLaikotarpis
Vaikai iki 7 metųklausos aparatai abiem ausimkartą per 3 metus
Vaikai nuo 7 iki 18 metų
studentai iki 24 metų
klausos aparatai abiem ausimkartą per 5 metus
Suaugusiejiklausos aparatas vienai ausiaikartą per 5 metus
bronzos ir sidabro klausos aparatai

Kaip gauti kompensuojamą klausos aparatą?

  1. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Jis Jums išduos siuntimą pas gydytoją – otorinolaringologą (LOR).
  2. Apsilankykite pas LOR gydytoją. Jis įvertins Jūsų sveikatą ir nustatys, ar klausos aparatas Jums gali būti suteiktas nemokamai. Jei atsakymas teigiamas, gausite tai įrodančius dokumentus – 027/a formą  ir klausos audiogramą.
  3. Per 30 dienų atvykite į artimiausią  „Optikos pasaulio“ klausos centrą ir mes padėsime Jums išsirinkti  tinkamiausią klausos aparatą.

Nepamirškite kartu su savimi turėkite LOR gydytojo duotus dokumentus.

šviesiaplaukė moteris atlieka klausos testą

LOR gydytojas – į kurį kreiptis?

Įprastai visus klausimus, susijusius su tolimesne gydymo eiga, pirminės konsultacijos metu atsako šeimos gydytojas. Tačiau, jei į LOR gydytoja planuojate kreiptis asmeniškai, informuojama, kad:

  • Jei dėl kompensuojamo klausos aparato kreipiatės pirmą kartą – kreipkitės į LOR gydytoją, dirbantį tretinio lygio  gydymo įstaigoje (pvz., Kauno klinikos);
  • Dėl kompensuojamo klausos aparato kreipiantis antrą kartą ir daugiau– kreipkitės į LOR gydytoją, dirbantį antrinio lygio gydymo įstaigoje.

Kas geriau – vienas ar du klausos aparatai?

 Tyrimai rodo, kad pacientui, pritaikius du klausos aparatus, pagerėja garso lokalizacija, intensyviau ir aiškiau sustiprinamas garsas, gerėja kalbos suvokimas triukšmingoje aplinkoje. Taip pat dėvint du klausos aparatus sumažinamas ūžesys, pagerėja pusiausvyros funkcija, užtikrinama lengvesnė adaptacija, todėl pacientas greičiau ir lengviau  grįžta į „normalų” gyvenimą.

 „Optikos pasaulio“ klausos centruose dirbame su pasaulyje pripažintais Sonic ir Signia klausos aparatų gamintojais, todėl savo klientams galime pasiūlyti ne tik didelį klausos aparatų asortimentą, bet ir inovatyviausius, aukščiausio funkcionalumo lygio klausos aparatus.

Turite klausimų? Mes galime Jums padėti!

„Optikos pasaulio“ klausos priežiūros specialistai yra pasirengę Jums padėti! Jei turite klausimų, susijusių su klausos aparatų kompensacija, pajutote, kad Jūsų klausa nusilpo, o galbūt nesame patenkinti šiuo metu nešiojamu klausos aparatu – užsiregistruokite vizitui pas klausos priežiūros specialistą.

Konsultacijos metu ne tik atliksime nemokamą klausos testą, suteiksime profesionalią konsultaciją klausos priežiūros klausimais, bet ir, esant poreikiui, parinksime bei individualiai pritaikysime Jums tinkamą klausos aparatą.