Kaip įsidėti ir išsiimti kontaktinius lęšius?

Nervinatės? Nereikia. Įdėti kontaktinius lęšius ir juos išimti yra lengviau, nei galite pagalvoti. Gali praeiti kelios dienos, kol akys pripras prie lęšių nešiojimo jausmo. Neskubėkite, rytoj visada galite bandyti dar kartą.

Patarimai

 1. Pirmas žingsnis prieš rankomis liečiant kontaktinius lęšius yra rankų plovimas, nepriklausomai nuo to, ar ketinate juos išimti, įdėti ar išvalyti, nes bakterijos ir kiti mikroorganizmai, esantys ant rankų, gali patekti ant lęšių.
 2. Bekvapiai skysti antibakteriniai muilai yra tinkamesni nei muilo gabaliukai, kuriuos galima lengviau užteršti.
 3. Prieš rankomis liesdami lęšius kruopščiai nuskalaukite visą muilą, kad išvengtumėte užteršimo.
 4. Rankas visada nusausinkite rankšluosčiu be medvilninių pūkelių, kad pūkeliai nepatektų ant lęšių.
 5. Bet kurie kontaktiniai lęšiai, kuriuos nešiosite daugiau nei vieną kartą, turi būti valomi ir dezinfekuojami, nes patogeniniai mikrobai gali sukelti komplikacijas, o tokios medžiagos, kaip baltymai, kalcis ir riebalai, esantys ašarose, gali formuoti apnašas ant kontaktinių lęšių paviršiaus.

Kontaktinių lęšių įsidėjimas

Kad nesipainiotumėte ateityje, įpraskite įsidėti kontaktinį lęšį pirmiausia į dešiniąją akį. Prieš įsidėdami lęšį, patikrinkite, ar ant jo nėra įbrėžimų ar įplyšimų. Jei kontaktinis lęšis pažeistas, išmeskite jį ir imkite naują.

Patikrinkite, ar kontaktinis lęšis nėra išvirkščias. Padėkite lęšį ant smiliaus galo ir patikrinkite jo krašto kontūrą. Lęšis turi įgauti natūralią dubenėlio formą. Jei lęšio kraštas išlinkęs į išorę – lęšis yra išvirkščias. Kitas būdas yra švelniai paspausti lęšį tarp nykščio ir smiliaus. Lęšio kraštai turi riestis į vidų. Jei kraštai riečiasi į išorę – lęšis yra išvirkščias.


ARBA

Padėkite lęšį ant smiliaus galiuko ir, žiūrėdami į lęšį, suraskite skaičius 123. Skaičiai 1-2-3 rodo, kad lęšis yra teisinga puse, tuo tarpu apverstas skaičių 1-2-3 vaizdas rodo, kad lęšis yra išvirkščias. Jei lęšis yra išvirkščias (apversti 1-2-3 skaičiai), išverskite jį ir dar kartą patikrinkite skaičius, kad patvirtinti teisingą lęšio pusę.

Pastaba:

Jei, prieš dedant lęšį į akį, jums reikia jį nuskalauti – naudokite tik šviežią, sterilų skalavimo skystį, kurį rekomendavo jūsų akių priežiūros specialistas.

Niekada nenaudokite vandens iš vandentiekio čiaupo.

Kaip kontaktinis lęšis dedamas ant akies?

 1. Prisiminkite, kad turite pradėti nuo dešinės akies. Patikrinus lęšį ir įsitikinus, kad jis neišvirkščias, padėkite jį ant smiliaus galiuko.
 2. Pridėkite tos pačios rankos vidurinįjį pirštą prie apatinių blakstienų ir patraukite žemyn apatinį akies voką.
 3. Kitos rankos smiliumi ar viduriniuoju pirštu pakelkite viršutinį voką ir uždėkite lęšį ant akies.
 4. Švelniai atleiskite abu vokus ir sumirksėkite.
 5. Tuos pačius žingsnius pakartokite kairei akiai. Yra ir kitų būdų lęšiams įsidėti. Jei šis būdas jums per sunkus, jūsų akių priežiūros specialistas gali rekomenduoti kitą.


Kontaktinių lęšių centravimas

Paprastai lęšiai automatiškai išsicentruoja jūsų akies viduryje, kai juos įsidedate, ir tik labai retais atvejais pasislenka ant akies baltymo nešiojimo metu. Tačiau, taip gali atsitikti netinkamai įdedant ir išimant kontaktinius lęšius. Kad lęšis atsidurtų akies viduryje, naudokitės vienu iš žemiau nurodytų būdų:

 1. Užmerkite vokus ir per užmerktą voką švelniai įmasažuokite lęšį į vietą.
  ARBA
 2. Atmerktoje akyje, šiek tiek paspausdami pirštu apatinio ar viršutinio voko kraštelį, švelniai pastumkite išsicentravusį lęšį į akies vidurį.

Pastaba:

Jeigu, įsidėjus kontaktinį lęšį, vaizdas neryškus ar miglotas, patikrinkite tai:

 • Lęšis gali būti ne akies centre. Laikykitės aukščiau duotų nurodymų.
 • Jeigu lęšio padėtis taisyklinga, išimkite kontaktinį lęšį iš akies ir pasižiūrėkite tai:
  1. Ar ant lęšio nepateko kosmetikos ar aliejų. Jei taip – išmeskite lęšį ir įsidėkite naują.
  2. Kontaktinis lęšis gali būti ne ant tos akies.
  3. Kontaktinis lęšis gali būti įdėtas išvirkščia puse, kas dar gali duoti blogesnį komfortą, nei įprastai.

Kaip elgtis, jei lęšis prilimpa prie akies (nejuda)

Jei lęšis prilimpa prie akies, jūsų akių priežiūros specialistas gali jums paskirti tepamąjį ar drėkinamąjį tirpalą. Taip jūs galite sudrėkinti kontaktinius lęšius tiesiog akyse ir jaustis daug patogiau. Tiesiog įlašinkite keletą lašelių ir palaukite, kol kontaktinis lęšis pradės laisvai judėti akyje.

Jei tokiu būdu problema nepašalinama, NEDELSIANT kreipkitės į jūsų akių priežiūros specialistą.

Kaip elgtis, jei lęšis išdžiūsta (dehidratuoja)

Jei kontaktinis lęšis išimtas iš akies ilgesnį laiką pabūna ore, jo paviršius gali išdžiūti ir palaipsniui tapti trapus. Jei taip atsitiko, išmeskite lęšį ir naudokite naują.

Kontaktinių lęšių išėmimas

Visada pirmiausia išimkite tos pačios akies kontaktinį lęšį.

Įspėjimas:

Prieš bandydami išimti lęšį, visada įsitikinkite, kad jis yra ant akies vidurio.

Tai galite nustatyti uždengdami kitą akį – jei vaizdas neryškus, tai reiškia, kad lęšis yra ant akies baltymo arba jo visai nėra akyje.

Lęšiui aptikti, patikrinkite viršutinę akies sritį, žiūrėdami į veidrodį žemyn ir tuo pat metu patraukę viršutinį voką. Tada patikrinkite apatinę akies sritį, patraukdami apatinį voką.

Aptikę lęšį, galite jį išimti sugnybiant arba bet kokiu kitu būdu, taip kaip rekomendavo jūsų akių priežiūros specialistas.

Lęšio išėmimas sugnybiant

 1. Pažiūrėkite į viršų, smiliumi paslinkdami lęšį žemyn ant akies baltymo.
 2. Švelniai sugnybkite lęšį nykščiu bei smiliumi ir išimkite.


Kaip elgtis pritrūkus kontaktinių lęšių

Svarbu įsitikinti, kad jūs visada turite pakankamai lęšių pakeitimui. Norint išvengti trūkumo, reikia iš anksto užsisakyti ir įsigyti lęšių pakeitimui.

Jei, dėl bet kokių priežasčių pritrūkote kontaktinių lęšių – nešiokite savo akinius. Akiniai yra pagrindinė pagalbinė priemonė visiems kontaktinių lęšių nešiotojams.

Nors Acuvue® vardo kontaktiniai lęšiai yra jūsų pageidaujama korekcijos priemonė, akiniai yra pagrindinė pagalbinė priemonė visiems kontaktinių lęšių nešiotojams.

DAUGIAU INFORMACIJOS
Kontaktiniai lęšiai

Pasidalinkite savo žiniomis.
Jei, perskaitę šį straipsnį sužinojote kažką naujo, tikėtina, kad ši informacija bus naudinga ir Jūsų šeimos nariams ar draugams. Pasidalinkite šiomis žiniomis su žmonėmis, kuriais rūpinatės.

Atgal